Detoks po świętach? Jedz warzywa!

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 17:00
Zakleszczeni między stołem a telewizorem po świętach czujemy się źle. - Na szczęście to nie zatrucie tylko przejedzenie. Wystarczy korekta diety i wyjdziemy na prostą - przekonuje dietetyk.
Audio
  • Dla kogo dieta wegańska? Okazuje się, że nawet dla aktywnych sportowców (Czwórka/4 bieg)
Odpowiednio skomponowana dieta wegańska nadaje się również dla osób aktywnie uprawiających sport
Odpowiednio skomponowana dieta wegańska nadaje się również dla osób aktywnie uprawiających sport Foto: Glow Images/East News

Sprawa jest prosta jeśli przed świętami mieliśmy zdrowe nawyki żywieniowe. Wówczas wystarczy wrócić do naszej diety i ewentualnie zredukować kalorie.

Jeśli jednak chcielibyśmy wprowadzić większe zmiany to najlepiej zacząć od… niedojadania. - Rezygnujemy z odgrzewanego bigosu i pierogów. Usuwamy wszystkie poświąteczne resztki - mówi Damian Parol, ekspert magazynu “Bieganie”. - Bilansujemy posiłki i więcej się ruszamy.

Możemy też wyeliminować z jadłospisu mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. I nic na tym nie stracić. - Dieta wegańska wymaga dyscypliny, ale można się przyzwyczaić - przekonuje rozmówca Piotra Galusa. - I nie do końca ma rację ten, kto uważa, że w zimie weganin nie ma co jeść. Są na przykład mrożonki, których ciągle nie doceniamy.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Damian Parol (magazyn “Bieganie”)

Data emisji: 27.12.2014

Godzina emisji: 16.00

(kul,tj)

Czytaj także

Jak lekkostrawny jest jogurt "light"?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 08:00
Na sklepowych półkach nie brakuje produktów z etykietami "light" i "bez cukru". Czy wybierając taki towar naprawdę będziemy zdrowsi i szczuplejsi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy suplementy diety szkodzą?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 13:30
Suplementy diety nie leczą i nie zapobiegają chorobom, ale mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Zwłaszcza, jeśli je przedawkujemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odchudzanie dzieci zacznijmy od rodziców

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 17:30
Z jednej strony obsesyjna dbałość o wygląd, z drugiej alarmujące wyniki badań: polskie dzieci tyją najszybciej w Europie i mogą być pierwszym pokoleniem, które będzie żyć krócej niż ich rodzice.
rozwiń zwiń