X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ground Force Method. Pozwala powrócić do formy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:00
- W treningu metodą Ground Force chodzi o to, żeby pracować nad techniką i mobilnością - mówiła w rozmowie z Piotrem Galusem trenerka Anna Krupska. Jak narodził się ten sposób ćwiczenia? 
Audio
  • Ground Force Method. Na czym polega ten sposób treningu? (4 bieg/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Africa Studio/Shutterstock.com

Trening Ground Force Method (GFM) powstał z potrzeby pracy ze sportowcami, którzy podczas uprawiania różnych dyscyplin ulegli wypadkom, a także z ludźmi trenującymi rekreacyjnie, którzy po prostu przestali ćwiczyć. Jest to też ćwiczenie uzupełniające podczas treningów coraz bardziej popularnej dziś krav magi, czyli sztuki walki, której bazą są podstawowe odruchy obronne człowieka. - GFM przygotowuje do uprawiania dyscypliny sportowej zarówno w sposób profesjonalny, jak i amatorski - wyjaśniała Anna Krupska.

Anna Krupska Udowodnione jest, że osoba aktywna dużo szybciej wychodzi z kontuzji. Ta, która się nie rusza, staruje z gorszego poziomu

Treningi metodą GFM mają trochę wspólnego z jogą oraz ćwiczeniami typu "Stability and Mobility". - Nauczamy wstawania. Zaczynamy od ziemi i stopniowo podnosimy się. Tak jak dziecko, które od leżenia przechodzi do pozycji stojącej - opisywała zaproszona trenerka. W niedzielnym "4 biegu" tłumaczyła też, czemu ćwicząc GFM używa się analogii zwierzęcych, na czym polega stabilizowanie mobilności oraz przedstawiła, jak krok po kroku trening GFM wygląda.   

Ponadto w Czwórce razem z Justyną Tylczyńską wybraliśmy się na trening krav magi poprzedzony ćwiczeniami GFM.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Anna Krupska (trenerka Ground Force Method)

Data emisji: 5.03.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/ei

Piotr Galus i Anna Krupska w Czwórce
Piotr Galus i Anna Krupska w Czwórce
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sportowy savoir-vivre. Czego nie robić w fitness klubie?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 07:00
Czy znasz etykietę, obowiązującą w klubach fitness? - Zasady dotyczą głównie sprzętu, ale także higieny osobistej użytkowników - mówią blogerki Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluby fitness. "Ten rynek szybko się rozwija"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:23
Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka od ponad dwóch lat testują siłownie i kluby fitness na terenie całego kraju. Jak twierdzą, przez ten czas wiele zmieniło się na tym rynku, a klienci klubów mają powody do radości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taekwondo. Dyscyplinowanie umysłu ciałem

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 15:00
- Oprócz warunków fizycznych w taekwondo liczy się także głowa. Przy odpowiednim nastawieniu psychicznym można wygrać walkę przed wejściem na matę - przekonuje Jarek Mecmajer, zawodnik klubu AZS Poznań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Body pump. Trening ze sztangą nie tylko dla siłaczy

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:12
Body Pump to forma treningu, która wykorzystuje w różny sposób ciężary, sztangi i ciało. - W body pump nie ważne jest obciążenie. Chodzi o to, by wykonywać ćwiczenia prawidłowo i - przede wszystkim - w odpowiednim tempie - mówił instruktor body pump Jakub Kopiński.
rozwiń zwiń