Portugalia. Raj dla miłośników sportów wodnych

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 17:09
- Tutaj fale są zawsze. Odpowiednie, by uczyć się surfować, a jednocześnie na tyle niewielkie, by były bezpieczne - mówiła o portugaliskim regionie Algarve nad Atlantykiem Oliwia Kolanko.
Audio
  • Sporty wodne i nie tylko. Dlaczego warto wybrać się latem do Portugalii? (4. bieg/Czwórka)
Wybrzeże Algarve
Wybrzeże AlgarveFoto: Justyna Tylczyńska/Czwórka

Portugalia to bez wątpienia kraj sportów wodnych. Algarve to najbardziej wysunięty na południe region kraju, w którym nawet w zimie temperatura nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza. Ciągnące się kilometrami wzdłuż wybrzeża plaże uważane są za najlepsze w Europie. - Warunki są tu dobre przez cały rok - mówiła Oliwia Kolanko w rozmowie z Justyną Tylczyńską, która z czwórkowym mikrofonem na zaproszenie Turismo de Portugal wybrała się do Lagos, jednej z najpiękniejszych miejscowości w regionie Algarve.

fot. Justyna Tylczyńska/Czwórka fot. Justyna Tylczyńska/Czwórka

Wybrzeże Algarve to jednak nie tylko raj dla miłośników sportów wodnych, region ten oferuje szereg atrakcji. - To miejsce znane wśród europejskich turystów, jest piękna starówka, mnóstwo klimatycznych lokali i sławne, bardzo "pocztówkowe klify" - mówiła rozmówczyni Justyny Tylczyńskiej. Dlaczego warto właśnie w Portugalii uczyć się sportów wodnych​ i to nie tylko latem? O tym w nagraniu rozmowy z audycji "4 bieg". 

fot. Justyna Tylczyńska/Czwórka fot. Justyna Tylczyńska/Czwórka

 
***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 15.45

kd/kul

Czytaj także

Jak poprawić kondycję przed wyjazdem w góry?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 10:28
Na wspólne rozpoczęcie lata serwujemy rozciąganie i odpowiedni trening, który przygotuje do chodzenia po górach. Który trening wybrać: cardio, czyli zwiększający wydolność organizmu, czy ten wzmacniający - głównie mięśnie ud, łydek i grzbietu, które intensywnie pracują podczas wspinaczki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wakacjach - na trening wracamy z głową

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 14:38
Siłownie i sale sportowe wypełniają się osobami, które znów chcą być w formie i dobrze wyglądać podczas kolejnego sezonu letniego. - Zaczynamy powoli, pamiętajmy, że przyspieszyć zawsze zdążymy, a jeśli zaczniemy zbyt intensywnie, możemy sobie zrobić krzywdę - ostrzegali eksperci Czwórki, Marta Romanowska i Piotr Górka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerem w Polskę i w świat. Dokąd się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 18:58
- Jeśli chcemy się wybrać całą rodziną, wraz z dziećmi, polecam Dolinę Baryczy, nieopodal Wrocławia. Podlasie jest również bardzo różnorodne z mnóstwem atrakcji - opowiadała Agnieszka Jędrzejak z Rowelove.
rozwiń zwiń