Deep work. Jak skutecznie pracować z ciałem, ale i umysłem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 11:04
Transowy bit, zaraźliwa energia, hektolitry potu i miliony straconych kalorii - tak działa deep work. To trening funkcjonalny, połączenie ćwiczeń statycznych, dynamicznych i technik oddechowych.
Audio
  • Na czym polega trening dep work i do kogo jest skierowany? (4. bieg/Czwórka)
Piotr Galus, Aleksandra Łabędź, Michał Świda
Piotr Galus, Aleksandra Łabędź, Michał ŚwidaFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Trening wymaga dużej sprawności i dobrej koordynacji, ale jak przekonują instruktorzy, jest skuteczny. - To trening bardzo mocno interwałowy, stworzony po to, by przekraczać własne granice, ale w bezpieczny sposób - mówi Aleksandra Łabędź. Jak tłumaczyła, idea treningu funkcjonalnego polega na tym, by wykonywać ćwiczenia, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. - Dlatego trening deep work ma za zadanie usprawniać nasze ciało i zwiększać jego wydolność.

Z jakich elementów składa się trening deep work? Jak działają na nasz umysł dwie minuty bardzo intensywnych ćwiczeń? Czym jest nowa, a czym stara szkoła crossfitu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Goście Piotra Galusa mówili też o tym, jak powstawał klub The Mo i jak pracują tamtejsi trenerzy. A także, jak udało się im samym rzucić wszystko i wyjechać w przysłowiowe "Bieszczady".

A na trening typu deep work wybrała się Justyna Tylczyńska

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Aleksandra Łabędź, Michał Świda (trenerzy i założyciele miejsca ćwiczeń The MO)

Data emisji: 21.04.2019

Godzina emisji: 10.16

kd

Czytaj także

Ground Force Method. Pozwala powrócić do formy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:00
- W treningu metodą Ground Force chodzi o to, żeby pracować nad techniką i mobilnością - mówiła w rozmowie z Piotrem Galusem trenerka Anna Krupska. Jak narodził się ten sposób ćwiczenia? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siłownie całodobowe. Kto ćwiczy w środku nocy?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:31
- To najczęściej ludzie, którzy mają dwuzmianowy system pracy, albo taksówkarze, którzy wpadają na siłownię między kursami. To także obcokrajowcy, których zegar biologiczny jeszcze się nie przestawił na polski czas - mówili Hubert Beżkowski i Kuba Łysiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Profesjonalna siłownia w domu - jak ją urządzić?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 15:06
Ilość sprzętu, jaką można umieścić w pokoju czy garażu nie dorówna wyposażeniu klubów fitness, jednak jak przekonywała ekspertka Czwórki, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, nie potrzeba tak wielu bardzo drogich maszyn.
rozwiń zwiń