Rolki Reggae Rajd 2019 pojedzie dla Czarka

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 12:55
- W tym roku trasę Lublin - Ostróda jedziemy dla Czarka. Będziemy się starali jechać wcześnie rano, tak do godziny 11-12, a później zobaczymy, w zależności od temperatury - mówią rasta-rolkarze z Oleśnicy. 
Audio
  • Ekipa Rolki Reggae Rajd 2019 opowiada o tegorocznym wyzwaniu i planach (Czwórka/4 bieg)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/lassedesignen

Rolki Reggae Rajd (Agata, Wojtek, Bartek) Strefa Dread 22-04-2019_b_2_preview 1200.jpg
Rolki Reggae Rajd. Jak pomagać, łącząc muzykę ze sportem?

W zeszłym roku Agata i Wojtek Miszewscy przejechali na rolkach 1029 km dla dwóch braci spod Zgorzelca. W tym roku planują pokonać 707 km, dla Czarka z Ostródy, dziewięcioletniego chłopca, który podczas terapii zaczął reagować na świat zewnętrzny, a z którym do tej pory nie było kontaktu. Czwórkowi goście swoim rajdem pragną wspomóc zbiórkę na sfinansowanie zakupu specjalistycznego programu "Cyber Oko", który umożliwi chłopcu komunikację z rodzicami i światem. 

- W zeszłym roku było wesoło, były przygody, było ciężko, śmiesznie, strasznie. Było wszystko, bo rajd trwał trzy tygodnie - wspomina Wojtek. - Był też kryzys, w Ustce - dodaje Agata. - Rzuciłam rolkami i powiedziałam, że wracam do domu. Wypłakałam się na plaży i pojechałam dalej - wspomina. 

czwarty bieg 1200.jpg
1000 kilometrów na rolkach po wzrok dla Stasia i Kuby

Bartek Dwornik, choć nie jedzie na rolkach jest bardzo ważnym członkiem ekipy. To on prowadzi ich wesoły autobus, który wiezie cały sprzęt sportowców. 

Zeszłoroczny cel Rolki Reggae Rajd został osiągnięty. W tym roku rasta-rolkarze z Oleśnicy liczą na takie samo zakończenie, dlatego podczas rajdu aktywnie będą zachęcać do wpłat na rzecz Czarka. Czy do Agaty i Wojtka można dołączyć? Czy w trasę zabierają "zapas rolkowy"? Gdzie zakończą rajd i dlaczego jest to dla nich szczególne miejsce? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Agata i Wojtek Miszewscy, Bartłomiej Dwornik (ekipa Rolki Reggae Rajd)

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 10.17

pj

Czytaj także

1000 kilometrów na rolkach po wzrok dla Stasia i Kuby

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 11:51
Agata i Wojtek Miszewcy na rolkach wyruszą ze Zgorzelca, przejadą wzdłóż całej zachodniej granicy kraju, pokonają pas nadmorski, dojadą do Gdańska i nawrócą do Ostródy. Wszystko po to, by pomóc Stasiowi i Kubie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski Kung-Fu Panda i pomaganie przez... triathlon

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 15:53
Michał Derlicki to fighter akrobata i pierwszy polski Kung-Fu Panda. W Czwórce spotkaliśmy się także z Janem Peńsko, triathlonistą, który dzięki tej dyscyplinie stara się... pomagać innym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieg na 1 milę. Na starcie Quebonafide, Stasiak i ekipa Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 14:00
Na stadionie warszawskiego AWF odbyła się trzecia edycja biegu na 1 milę. Na starcie spotkać można było Taco Hemingway'a, Quebonafide i Stasiaka, a także ekipę Czwórki, która objęła to wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń