Nowa "normalność" w klubie fitness. Jak będzie wyglądać?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 18:50
Na ten dzień czekali wszyscy fani sportu. 6 czerwca każdy, komu znudziły się treningi online, będzie mógł wybrać się na siłownię, do klubu fitness, a nawet na basen. Jakie zasady będą w nich obowiązywały po nowym otwarciu?
Audio
  • Siłownie i kluby fitness przygotowują się do "nowego otwarcia" (4 bieg/Czwórka)
Odpowiednia motywacja to gwarancja naszego sukcesu na siłowni. Co jeszcze przyda się sportowym debiutantkom?
Odpowiednia motywacja to gwarancja naszego sukcesu na siłowni. Co jeszcze przyda się sportowym debiutantkom?Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Pressmaster

Czytaj także
shutterstock zumba 1200.jpg
"Wyzumbuj" stres. Nauka tańca na czas pandemii

Wszystkich klientów, trenerów i właścicieli będzie obowiązywał reżim sanitarny, co wiąże się z pewnymi utrudnieniami w korzystaniu z tych obiektów. - Niestety ciągle nie dysponujemy konkretnymi wskazówkami, na przykład dotyczącymi tego, ile osób w tym samym czasie będzie mogło ćwiczyć w klubie. Ale z uwagą przyglądamy się temu, co dzieje się w innych krajach i przygotowujemy się do ponownego otwarcia - mówi Agnieszka Tabor z Core Fitness.

Liczba ćwiczących będzie ograniczona i na pewno zależna od wielkości miejsca. - Małe obiekty rozważają wprowadzenie zapisów. Nie tylko na zajęcia grupowe, ale także na samo wejście do klubu - mówi gość Czwórki.

Jeśli chodzi o środki bezpieczeństwa, to trenerzy i pracownicy obsługi będą chodzić wyłącznie w maseczkach, dezynfekować ręce i stanowiska. Będą także nosić odzież ochronną i przyłbice. - Mamy nadzieję, że to nie będzie dotyczyć naszych klientów, bo różne są opinie o ćwiczeniu w maskach. Przy dużym wysiłku takie rozwiązanie mogłoby być nawet niebezpieczne - tłumaczy rozmówczyni Piotra Galusa.

Naszym klubowiczkom sugerujemy, żeby przychodziły z własnymi matami. To też jest dobre rozwiązanie Agnieszka Tabor 

Cieszące się dużą popularnością przed pandemią zajęcia grupowe wrócą do oferty, ale mogą być ograniczone czasowo. - Część klubów zastanawia się nad skróceniem czasu ich trwania i wydłużeniem przerw pomiędzy zajęciami. Jest to niezbędne, żeby zdezynfekować stanowiska do ćwiczeń - mówi prezes Core Fitness. - Musimy też liczyć się z tym, że w pierwszym etapie siłownie i kluby fitness udostępnią tylko część swojego sprzętu - dodaje.  

W audycji także Agata i Wojtek z Oleśnicy zdradzają, czy w tym roku pojadą w Rolki Reggae Rajdzie i jakie mają plany na nadchodzący czas - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość audycji: Agnieszka Tabor (prezes Core Fitness)

Data emisji: 29.05.2020

Godzina emisji: 16.15

kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Streching - jak się rozciągać skutecznie i zdrowo?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 20:19
Stretching nie musi być tylko nudną rozgrzewką wykonywaną przed treningiem. To połączenie ćwiczeń rozluźniających, pilatesowych i niektórych pozycji jogi. Jak należy przygotować się do stretchingu i jakie jego uprawianie niesie korzyści?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport to zdrowie. A czy są ćwiczenia, które mogą zaszkodzić?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 19:00
Justyna Bolek, trenerka fitness, stworzyła listę najczęstszych błędów, jakie wykonujemy podczas ćwiczeń. - Źle wykonywane ćwiczenia mogą nas wiele kosztować. Poza tym pamiętajmy, że odpoczynek też jest bardzo ważny - opowiadała Justyna Bolek, trenerka fitness.
rozwiń zwiń