Od akrobatyki do OCR. Julia Maciuszek zdradza, jak zostać ninją

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 13:52
Karate, akrobatyka powietrzna, OCR, czyli biegi z przeszkodami, trenując te wszystkie dyscypliny sportu Julia Maciuszek jest właściwie ninją. - Lubię sporty, w których trzeba przełamywać własne słabości, można sprawdzać swój charakter - mówiła w Czwórce. 
Julia Maciuszek
Julia MaciuszekFoto: Wojciech Jargiło/PAP

Dagmara Wawrzyniak_Czwórka Polskie Radio 1200.jpg
Dagmara Wawrzyniak i jej Cardiomasakra. "Zrób sobie figurę sarenki"

Licealistka z Wrocławia ze sportem jest związana od wczesnego dzieciństwa. Jak wspomina sportową przygodę zaczynała od… wszystkich dyscyplin jednocześnie. - Zaczęło się od karate, ale także skoków na trampolinie, pływania czy tańca. Do 10. roku życia byłam "małą fighterką", ale nagle w moim życiu pojawiła się akrobatyka powietrzna i zakochałam się w tym sporcie. Marzyłam o tym, by latać z szarfami - wspominała Julia Maciuszek.

Posłuchaj
09:18 2020_08_07-16-15-25_CZWÓRKA_4Bieg.mp3 Julia Maciuszek - jak stać się ninją? (4. bieg/Czwórka)

 

Taka sportowa droga wiele ją nauczyła. - Zwłaszcza karate nauczyło mnie ogromnej dyscypliny. Ten sport wzmacnia charakter - opowiadała w rozmowie z Czwórką. Dziś już od ośmiu lat trenuje akrobatykę i reprezentowała Polskę m.in. na festiwalu cyrkowym w Budapeszcie. - To ciężki sport, wymaga wielu wyrzeczeń i odpowiednich predyspozycji. Poza tym, że trzeba bardzo dbać o sylwetkę, niezbędna jest w nim odwaga, brak lęku wysokości. Nierzadko "wyciągani" jesteśmy na wysokość kilkunastu metrów. Nie każdy może tak ćwiczyć. Jednak o zagrożeniach nikt na co dzień nie myśli, bo ćwiczenia, które wykonujemy, mamy doskonale przygotowane - opowiada Julia Maciuszek. 

Posłuchaj także:

Gość Czwórki trenuje każdego dnia, nawet po kilka godzin. - Najlepiej oczywiście pod okiem trenera. Tak naprawdę nie liczy się czas treningu, ale jego jakość - opowiadała Julia Maciuszek. Zdradziła także, jak zostać ninją. - Trzeba przełamywać własne słabości, sprawdzać swój charakter. OCR świetnie się do tego nadaje: mamy bieganie, błoto, przeszkody. To długotrwały wysiłek, który wymaga poukładania wszystkiego odpowiednio w głowie - opowiadała. Jej najdłuższy bieg OCR to dystans 21 km, z 70 przeszkodami. - Wtedy kompletnie nie wiedziałam, czy dam sobie radę, ale dziś chcę trenować tę dyscyplinę. Chcę brać udział w zawodach i mierzyć się z najlepszymi na świecie - mówiła Julia Maciuszek. 

W programie zaprosiliśmy też do udziału w konkursie "Zostań trenerem 4 biegu", którego zwycięzca będzie miał okazję poprowadzić Czwórkową audycję. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość audycji: Julia Maciuszek

Data emisji: 07.08.2020

Godzina emisji: 16.15

kd

Czytaj także

Przepisy na domowe lody - od bananowych po miętowe

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 17:20
W lodach kupowanych w sklepach, oprócz mleka i owoców najczęściej znajdziemy też cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, substancje spulchniające i inne dodatki, dlatego, jak przekonywała Jolanta Naklicka-Kleser, ten przysmak warto samodzielnie przygotowywać w domu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dagmara Wawrzyniak i jej Cardiomasakra. "Zrób sobie figurę sarenki"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 09:29
 - Cardiomasakra to program treningowy, skupiający w sobie elementy treningu cardio, ale także funkcjonalnego i crossfitu - tłumaczyła Dagmara Wawrzyniak, która  stworzyła tę metodę.
rozwiń zwiń