Maks Piasecki: w Wings for Life łączy nas idea, a goni nas meta

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 17:24
Bieg Wings for Life World Run to charytatywne wydarzenie dla uczestników na każdym poziomie zaawansowania, odbywające się w dwóch formułach, ale wszyscy biegną dla jednego celu: by pomóc osobom z urazami rdzenia kręgowego. 
Wings for Life World Run
Wings for Life World RunFoto: mat. promocyjne

W Polsce, w ramach Biegu Flagowego w Poznaniu, na linii startu ustawi się komplet 8000 uczestników. Dziś do tej grupy nie można już dołączyć, ale można jej kibicować. W przynajmniej 11 innych miastach odbędą się Grupowe Biegi z Aplikacją, do których wciąż można dołączyć aż do 7 maja. Jednym z biegaczy, który stawi się na starcie Wings for Life w Poznaniu jest Maks Piasecki, ambasador wydarzenia znany w sieci jako "Fizjo na Maksa". 

- Nie wiem czy w tym roku pobiegnę szybciej w Wings for Life, ale na pewno będę chciał zwiększyć dystans - mówi. - W tym biegu nie ma formalnej mety, koniec biegu jest wtedy, gdy dogoni cię jadący z tyłu samochód. Wszyscy biegniemy w konkretnym celu: by pomóc tym, którzy nie mogą chodzić, albo mają inne dysfunkcje związane z uszkodzeniem rdzenia kręgowego - dodaje. 

Maks Piasecki wspomina, że zeszłoroczny bieg pokonał z uśmiechem na twarzy. Nie skupiał się na goniącym go samochodzie, a na atmosferze, ludziach i celu. - Biegniemy przez fajne miejsca, wietrzymy głowę - opowiada. - Każdy sport wywołuje u nas wyrzut endorfin, a bieganie jest najprostsze. Na Wings for Life jest super atmosfera, ludzie biegną w grupach, są poprzebierani, biegną też z dziećmi. Wszędzie są kibice, przybijają piątki. 


Posłuchaj
12:01 czwórka 4 bieg 28.04.2023.mp3 O biegu Wings for Life opowiada Maks Piasecki (4 bieg/Czwórka)

 

W 2022 roku Czwórkowy gość zdecydował się na udział w biegu tydzień przed wydarzeniem. Przyznaje, że bieganie nie jest jego ulubioną aktywnością, więc niemal wcale nie trenował. Głównym celem jaki sobie obrał było "nie zatrzymywać się". I tak przebieg ponad 18 kilometrów. Nie bez znaczenia były tu z pewnością regularne treningi innych dyscyplin sportowych. - Moim zdaniem w Wings for Life każdy może spróbować swoich sił. Tu łączy nas idea, a goni nas meta, więc nie ma możliwości, że do mety nie dobiegniesz - dodaje. 

Przed tegorocznym biegiem Wings for Life Maks nie planuje szczególnego odpoczynku, 7 maja założy wygodne buty, by zbytnio nie obciążać stawów, i ruszy z pozostałymi biegaczami w Poznań. - Biegnę z innymi ambasadorami. Na pewno będzie fajnie - podkreśla. 

Bieg Flagowy Wings for Life odbędzie w Poznaniu 7 maja. Do akcji można jednak dołączyć w każdym miejscu w Polsce, wystarczy zainstalować aplikację i biec, aż dogoni nas meta. 


***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Maks Piasecki (Fizjo na Maksa - ambasador wydarzenia "Wings for Life" w Polsce)

Data emisji: 28.04.2023

Godzina emisji: 14.36

pj

Czytaj także

Joanna Jóźwik. Jak wychodzić z kontuzji i trenować dalej?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 20:12
- Nie ma kontuzji "najmniej bolesnych", są tylko te, których pozbywamy się najszybciej. Sama miałam "kolano biegacza" w obu nogach. Z tymi kontuzjami wciąż trenowałam, więc ostatecznie leczenie zajęło mi trzy miesiące - wspominała mistrzyni biegowa Joanna Jóźwik. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesteś początkującym biegaczem? Sprawdź, jak skutecznie trenować

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2023 19:38
- Jeśli dotychczas nie mieliśmy nic wspólnego ze sportem, warto przygodę z bieganiem warto zacząć od dystansu 5 km. Jeśli jesteśmy bardziej zaawansowani, można wystartować z półmaratonie, ale część trasy pokonać marszobiegiem - mówił Jakub Karasek z magazynu "Bieganie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Start sezonu biegowego. Sprawdź, jak zacząć trenować

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 20:27
Wiosenny sezon na bieganie właśnie się rozpoczyna, a jego inauguracją jest 17. Półmaraton Warszawski. Jeśli nie zdażysz przygotować się do tego startu, i tak możesz zacząć biegać już dziś. 
rozwiń zwiń