Trening mentalny. By wygrywać zawody bądź tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 16:56
Jeśli brakuje nam motywacji do treningów, i przerywamy kolejne diety, warto zająć się kondycją… naszych głów. Z badań wynika, że ci, którzy spędzają więcej czasu na treningu mentalnym, osiągają lepsze wyniki w sporcie.
Audio
  • Treinng mentalny. Jak go przeprowadzić - praktyczne porady (4. Bieg/Czwórka)
Piotr Galus i Modesta Bohler
Piotr Galus i Modesta Bohler Foto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

4 bieg Remigiusz Stachelek Piotr Galus 1200.jpg
Jak zadbać o szczupłą sylwetkę? 10 porad

Jeśli nie zapanujemy nad swoimi myślami i nie uporządkujemy bałaganu w głowie, mamy niewielkie szanse na sukcesy - przekonują eksperci. - W naszej głowie jest ego, które z nami gra. To głos, który musimy zidentyfikować. Jego główną rolą jest odciąganie nas od teraźniejszości, i wciąganie w przeszłość lub przyszłość. Cały czas roztrząsamy dawne sytuacje, bądź snujemy plany. Wtedy nie potrafimy wyjść z naszego snu, zostajemy na sofie zamiast przejść do czynów - mówiła Modesta Bohler.

wioślarz jesień jezioro 1200.jpg
Od czego zacząć uprawianie wioślarstwa?

Jak zrozumienie mechanizmów ego może wpłynąć pozytywnie na nasze cele i wyniki w sporcie, a jak nam zaszkodzić?  Co dokładnie oznacza "tu i teraz"? Jak to praktykować? Czy trening mentalny może skutecznie doprowadzić sportowca do sukcesu? Jaką rolę w treningu mentalnym odgrywa strach? O tym rozmawialiśmy w audycji "4. Bieg". Justyna Tylczyńska sprawdziła zaś, jak pozbyć się niekomfortowych myśli, które nas ograniczają.  

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Modesta Bohler (coach rozwoju osobistego, trener mentalny)

Data emisji: 17.03.2019

Godzina emisji: 10.16

kd

Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cała prawda o glutenie - nie musimy się go bać

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 18:00
- Chleb tzw. bezglutenowy, zrobiony z mąk pozbawionych chemicznie glutenu, ma tak bardzo rozbudowany skład, że śmiało możemy powiedzieć, że jest produktem chemicznym i wysokoprzetworzonym. Ma wysoki indeks glikemiczny i nie zawiera błonnika, jest tylko wypełniaczem diety - przekonuje dietetyczka Karolina Jankowska.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karnawał solo. Jak bawią się single?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 16:00
Życie w pojedynkę zdarza nam się coraz częściej i to w różnym wieku. - Różne są przyczyny takiego stanu, niezależnie jednak od powodów samotności do wszystkich wyciągamy rekę - przekonują organizatorzy imprez dla singli.
rozwiń zwiń