X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryga - Europejska Stolica Kultury 2014 z nową walutą

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 08:00
Od 1 stycznia Ryga będzie jedną z dwóch Europejskich Stolic Kultury. Jej mieszkańców z nowym rokiem czeka też zmiana waluty - Łotwa dołącza do strefy euro.
Audio
  • Ryga - Europejska Stolica Kultury 2014 - poznaj najciekawsze wydarzenia i dowiedz się jak będą wyglądały ceny na Łotwie po wprowadzeniu euro (Czwórka/Europejski lunch)
I Ryga i Tallin obawiają się ekspansji Rosji
I Ryga i Tallin obawiają się ekspansji RosjiFoto: Wikipedia/CC/ScAvenger

W 2014 roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury będą nosiły Ryga i szwedzkie miasteczko Umea. W stolicy Łotwy już zaplanowano ponad 200 kulturalnych wydarzeń, z pewnością i Łotysze i turyści znajdą coś dla siebie. A wszystko rozpocznie projekt o nazwie: Żyjący Łańcuch Książek.
- Ten łańcuch rozciągnie się na długości 2014 metrów między Starą a Nową Biblioteką Narodową - mówi jedna z organizatorek wydarzeń 2014 roku. - Każdy będzie mógł stać się jednym z ogniw tego łańcucha. Jego uczestnicy będą przenosić książki ze starego budynku do nowego podając je sobie w tym łańcuchu.

Żyjący Łańcuch Książek będzie nie tylko inauguracją Projektu Ryga - Europejska Stolica Kultury, ale też otwarciem nowoczesnego budynku biblioteki. - Planujemy w nim wystawy poświęcone książce drukowanej, a także cykl wykładów i spotkań konfrontujących książkę tradycyjną z elektroniczną . Zastanawiamy się czy nasze dziedzictwo przetrwa - mówi organizatorka.

Stare
Ryga /źr. Wikipedia/cc/Atisgailis

Ryga tytuł Europejskiej Stolicy Kultury będzie nosić w setną rocznicę wybuchu I wojny światowej. W związku z tym nie zabraknie imprez nawiązujących do tej daty. - W Narodowym Muzeum Łotwy przygotowujemy wyjątkową wystawę pokazującą jak Europa zmieniła się przez te 100 lat. Na jej mapie pojawiło się 11 nowych państw, wśród nich Łotwa.

Stolica Łotwy jest miastem bardzo zróżnicowanym, jedynie 40% jej mieszkańców to Łotysze, pozostałe 60% stanowią liczne mniejszości. Zostanie zainaugurowany projekt Road Map, by zbliżyć do siebie ryżan, by poznali inne wspólnoty, z którymi dzielą miasto.

Jans Kevišs-Petuško z Ambasady Łotwy podkreśla w "Europejskim lunchu" , że wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym 2014 roku w Rydze będzie światowa premiera opery Wagnera "Rienzi".
2014 rok na Łotwie przynosi też zmianę waluty, Łotysze wymienią łaty, na euro. Jakie będą tego konsekwencje w Czwórce próbował przewidzieć Jans Kevišs-Petuško - posłuchaj.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oglądanie starych zdjęć to fascynująca przygoda

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 14:20
Muzeum Historii Fotografii w Krakowie to jedno z tych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. My byliśmy tam w ramach Stacji Kultura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań - miasto kobiet ciekawych życia

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 15:05
W najbliższą sobotę widzimy się i słyszymy w Starym Browarze. Będziemy szkicować kobiecą mapę Poznania. Zapraszamy na "Konturówkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litwa - mały kraj o wielkim potencjale

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 15:00
Wiarygodna, rozwijająca się i otwarta Europa - pod tym hasłem odbywała się prezydencja Litwy w Unii Europejskiej. To pierwszy kraj byłego ZSRR, który stanął na czele wspólnoty.
rozwiń zwiń