X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dariusz Szwed: Polska ma mniej wody niż Egipt

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 16:00
- Polska jest krajem stepowiejącym - mówi Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu. - Mamy mniej wody na głowę mieszkańca niż Egipt, który kojarzy nam się z pustyniami. W Europie wcale nie ma tak dużo wody, jak nam się wydaje.
Audio
  • Jak można wykorzystywać wodę by trochę jej zaoszczędzić? (Czwórka/Europejski lunch)
Woda z kranu, czy woda butelkowana? Która lepsza?
Woda z kranu, czy woda butelkowana? Która lepsza?Foto: Glow Images/East News

Komisja Europejska ogłosiła właśnie temat konsultacji społecznych. Tym razem postawiono na wodę, a dokładny tytuł projektu brzmi "Co sądzisz o wtórnym wykorzystaniu wody?". W Europie większość oczyszczonych ścieków komunalnych trafia do rzek i jezior. Tymczasem zwiększenie wtórnego wykorzystania wody mogłoby pomóc znaleźć rozwiązanie narastającego problemu niedoboru wody oraz przeciwdziałać suszom.
Gość Czwórki, Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu zwraca uwagę na konieczność wtórnego wykorzystywania wody. - Woda to zasób słabo odnawialny, a my zużywamy jej dużo - mówi ekspert. - Cykl wodny jest mocno naruszony. Nie szanujemy wody, wydaje nam się, że jest za darmo.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest coś takiego jak recykling wody, który precyzyjniej możemy nazwać zarządzaniem popytem na wodę. - Chodzi o to, by być czystym i napojonym, a mniej wody zużywać - mówi Szwed. - Należy w tym celu wprowadzać rozwiązania technologiczne, a także społeczne. Powinniśmy np. brać przykład z Kopenhagi, aktualnej Zielonej Stolicy Europy.
Najprostsze rozwiązania by zaoszczędzić wodę i na wodzie to: zamontowanie perlatorów na kranach, branie prysznica zamiast kąpieli, instalacja tzw. suchych toalet.

Czytaj też: Polacy żyją ekologicznie? "Staramy się"
Co powoduje, że z roku na rok Europa ma większe problemy z wodą, jak powinniśmy postępować wobec wody z opadów i jakie są dalsze losy projektu "Prawo do wody" dowiesz się słuchając załączonej audycji "Europejski lunch".

(pj/kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chcesz zdobyć 10 mln funtów? Rozwiąż światowe problemy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 15:00
10 milionów funtów za rozwiązanie jednego z wielkich problemów, z którymi ludzkość walczy na co dzień. Taką ofertę złożył premier Wielkiej Brytanii David Cameron. O co chodzi w jego akcji i kto może liczyć na potężny, jednorazowy zastrzyk gotówki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europolis realizuje wizję inteligentnych miast

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 10:00
Ekologia, ścisła współpraca mieszkańców i urzędników to tylko część założeń akcji "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości". - To miasta i rozmaite instytucje mają być przyjazne dla nas, a nie na odwrót. Musimy czuć się w nich dobrze - przekonywała w Czwórce Iga Kamocka z fundacji Schumana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat "ptasiarzy". Ludzie, którzy pokochali przyrodę

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 13:15
Pasji jest tyle, ilu ludzi. Ich jest wyjątkowa - obserwują ptaki. - To hobby bierze się chyba z miłości do przyrody - opowiada Beata Kojtek, ornitolog i "ptasiarz".
rozwiń zwiń