X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz zdobyć 10 mln funtów? Rozwiąż światowe problemy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 15:00
10 milionów funtów za rozwiązanie jednego z wielkich problemów, z którymi ludzkość walczy na co dzień. Taką ofertę złożył premier Wielkiej Brytanii David Cameron. O co chodzi w jego akcji i kto może liczyć na potężny, jednorazowy zastrzyk gotówki?
Audio
  • Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zaofiarował 10 mln funtów w konkursie, w którym należy znaleźć sposób rozwiązania jednego z problemów gnębiących ludzkość (Czwórka/4 do 4)
Chcesz zdobyć 10 mln funtów? Rozwiąż światowe problemy
Foto: Fot.: Bart Pogoda, Sudan Południowy

W "4 do 4" zastanawialiśmy się, jaki jest największy problem, z którym zmaga się obecnie świat? Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nasi słuchacze wymieniają takie kwestie, jak brak tolerancji, brak słodkiej wody, katastrofy naturalne, przejmowanie przez zagraniczne korporacje przemysłu narodowego, głód, bieda.
- Za rozwiązanie największego problemu będzie można zdobyć nagrodę wynoszącą 10 mln funtów - mówi Marcin Dziadkowiak z portalu bankier.pl. - Od 22 maja można głosować na Facebooku nad wybraniem problemu, który najbardziej trapi ludzkość. Możliwości są następujące: przywrócenie zdolności poruszania się osobom sparaliżowanym, wydłużenie życia osób z demencją, zapewnienie dostępu wszystkim ludziom do wody pitnej i wyżywienia, lepsze zapobieganie chorobom wywoływanym przez bakterie oraz zmniejszenie szkodliwości spalin dla środowiska.
Konkurs został ogłoszony przez premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona. Jest on nawiązaniem do nagrody, która została ustanowiona w 1714 roku i wynosiła wtedy 20 tysięcy funtów. Została ona przyznana Johnowi Harrisonowi za skonstruowanie chronometru mechanicznego. Był on ogromnym ułatwieniem dla marynarzy. - W tegorocznej edycji mogą wziąć udział ludzie z całego świata. Warunkiem jest to, że rozwiązanie tego najważniejszego problemu ma przynieść konkretne korzyści ekonomiczne dla Wielkiej Brytanii. Mogą to być nowe miejsca pracy, wpływy z podatków. David Cameron liczy po prostu, że ta inwestycja mu się zwróci nie tylko w postaci rozgłosu medialnego - precyzuje szczegóły Dziadkowiak.
(ac/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wybrać wodę, która będzie najzdrowsza?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 16:45
Wydawać by się mogło, że woda, to po prostu woda, że te mineralne niczym się od siebie nie różnią. Nic bardziej mylnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy rewolucji żywnościowej

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 10:00
To solidna dawka wiedzy podana w przystępnej formie wywiadów z ekspertami do spraw żywienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabela Kastylijska - kobieta, która zapoczątkowała globalizację

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 12:00
Izabela Kastylijska to panująca w XV w. hiszpańska królowa, o której mało mówi się w polskich szkołach. Zafascynowana była morzem - jak jej się zdawało - pełnym potworów. To dzięki niej Krzysztof Kolumb wypłynął, by dowiedzieć się, co jest po drugiej stronie oceanu.
rozwiń zwiń