X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europolis realizuje wizję inteligentnych miast

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 10:00
Ekologia, ścisła współpraca mieszkańców i urzędników to tylko część założeń akcji "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości". - To miasta i rozmaite instytucje mają być przyjazne dla nas, a nie na odwrót. Musimy czuć się w nich dobrze - przekonywała w Czwórce Iga Kamocka z fundacji Schumana.
Audio
  • Projekt "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości" Fundacja im. Roberta Schumana wzbudza spore zainteresowanie (Czwórka/Europejski Lunch)
W Amsterdamie funkcjonują już miejskie wypożyczalnie aut elektrycznych
W Amsterdamie funkcjonują już miejskie wypożyczalnie aut elektrycznychFoto: wikipedia cc/Shacho0822

Logo
Logo projektu

Projekt "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości", którego inicjatorem jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana, to cykliczne spotkania środowisk samorządowych, miejskich, politycznych i biznesowych, połączone z dyskusją na temat wyzwań, jakie stoją przed europejskimi miastami. - W naszym zamyśle inteligentne miasta to takie, w których do zarządzania są włączeni obywatele. Przestaje obowiązywać zasada urzędnik-petent, ponieważ wszystko opiera się na współzarządzaniu przestrzenią publiczną ze strony wszystkich podmiotów, które w niej uczestniczą - przybliżyła w "Europejskim Lunchu" istotę zagadanienia Iga Kamocka z fundacji.
Przykładem na właściwe funkcjonowanie projektu jest budżet partycypacyjny, czyli bezpośrednie włączenie obywateli do decydowania, na co zostaną przeznaczone pieniądze z miejskich funduszy. - W Polsce na razie ma to wymiar bardziej symboliczny, ponieważ te sumy są dość symboliczne, ale jest to krok we włąściwą stronę - uważa Kamocka.
PRZECZYTAJ TEŻ: Czy z korkami można wygrać?

Patrząc szerzej na europejskie metropolie, inteligentne rozwiązanie, które popiera projekt "Europolis" to chociażby wypożyczalnie elektrycznych samochodów w Amsterdamie, wprowadzenie przez londyńskie urzędy transakcji bezgotówkowych w przypadku różnych zasiłków. - Większość tych pozytywów nie jest tak naprawdę widoczna na pierwszy rzut oka i czasem nawet nie wiemy, że zaliczają się do naszych założeń - przekonywał gość Czwórki.
Najważniejsze założenia projektu obracają się wokół ekologii, ułatwień w poruszaniu się dla osób niepełnosprawnych, ograniczania ruchu samochodowego w metropoliach. Więcej o "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości" - w nagraniu audycji.
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Europejska zaczyna żyć ekologicznie?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 10:00
W audycji rozmawialiśmy m.in. o "eksperimental garden” – ogrodach zakładanych w europejskich miastach. Pomysł opiera się na własnej produkcji (w ogródkach) i sąsiedzkiej wymianie żywności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europa uczy się polskiego!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 15:00
30 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Dlatego porozmawiamy o tym, jak wygląda specyfika pracy tłumacza ustnego i pisemnego w instytucjach UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłościowa europeistyka

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 16:30
Europeistyka to interdyscyplinarny kierunek studiów, na którym każdy znajdzie coś dla siebie - od kultury, po prawo, ekonomię i politykę.
rozwiń zwiń