Instruktor narciarski - praca marzeń?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:18
Lato już za nami, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób ukradkiem rzuca okiem na sprzęt narciarski, odliczając dni do pierwszego śniegu. Nie brakuje też osób, które za kilka dni na dobre rozpoczną pracę, przygotowując innych do szusowania po stoku narciarskim.
Audio
  • Jakie warunki należy spełnić, by dostać pracę instruktora narciarskiego za granicą? (Czwórka/Europejski Lunch)
Instruktor narciarski - praca marzeń?
Foto: Glow Images/East News

Już za dwa miesiące, 6 grudnia, rozpocznie się sezon zimowy 2014/2015. Warto zawczasu wybrać odpowiedni turnus, zarezerwować sobie miejsce, bo jak wiadomo, im szybciej tym taniej. Ale co równie istotne, właśnie teraz jest dobry okres, żeby poszukać sobie pracy w roli instruktora. - Wyjazd do zagranicznych ośrodków daje pewność, że praca będzie właśnie już od grudnia. W Polsce nie możemy jej mieć, bo jak wiadomo pogoda u nas bywa kapryśna. Natomiast jeśli chodzi o kwestie finansowe, to różnice wcale nie muszą być tak duże, jak się powszechnie wydaje. Na prywatnych lekcjach i w polskich zimowych kurortach da się zarobić bardzo przyzwoite pieniądze - powiedział w Czwórce Jacek Zawadka z biura turystycznego Jafi Sport.
Zdaniem Zawadki praca instruktora łączy w sobie przyjemne z pożytecznym i dla wielu osób jest w zasadzie spełnieniem marzeń. - Nie ma co ukrywać, tak rzeczywiście jest. Szczególnie, gdy uda nas się złapać zajęcie we Włoszech, Francji albo Austrii, gdzie mamy wspaniałe stoki i gwarancję pogody - dodał.
PRZECZYTAJ: Gruzja, Ukraina, Azerbejdżan - raj dla narciarzy

Żeby nie było jednak tak łatwo i przyjemnie, żeby dostać się do pracy w kurorcie któregoś z państw Unii Europejskiej, trzeba najpierw wykazać się w Polsce, ukończyć kilka kursów i po prostu okazać się lepszymi od innych kandydatów. Tych zaś nie brakuje. - Najlepiej na początku dostać pracę u polskiego touroperatora, który zabiera naszych instruktorów na wyjazdy zagraniczne. To jest okazja do przyuczenia się, zarobienia i wyrobienia sobie znajomości - przekonywał gość "Europejskiego Lunchu".
Więcej o pracy w ośrodkach narciarskich, zarobkach i zbliżającym się wielkimi krokami sezonie - w nagraniu audycji.
ac/kul

Czytaj także

Znajdź pracę w administracji Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 15:48
Jak dostać pracę w krajach UE i czy w ogóle warto się o nią starać? Ambasadorka Karier w UE Agnieszka Zakrzewska przekonuje, że praca w administracji unijniej nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie - może być spełnieniem marzeń i zawodowych aspiracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolny rynek to jedna z podstaw UE

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 16:00
1 maja 2004 roku Polska weszła w struktury Unii Europejskiej. Staliśmy się tym samym jednym z elementów wspólnego rynku, co pozwala nam ubiegać się o pracę w innych krajach członkowskich, a polskim produktom zaistnieć w nich na zagranicznych półkach sklepowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma pracy dla młodych w krajach Unii

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 11:50
Z pracą dla młodych ludzi w krajach Unii Europejskiej nigdy dotąd nie było tak źle. Parlament Europejski dostrzega ten problem, ale czy będzie potrafił skutecznie z nim walczyć?
rozwiń zwiń