Polscy studenci w Europie. Ile muszą płacić?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 18:00
Ile kosztują studia na zagranicznych uczelniach? Jak poradzić sobie z kredytem zaciągniętym na studia? - o tym dyskutowaliśmy w "Europejskim Lunchu".
Audio
  • Ile kosztuje studiowanie zagranicą i czy to się opłaca? - rozmowa z Anną Grabowską, koordynatorką polskiego biura Eurydice (Czwórka/Europejski Lunch)
Ile trzeba wydać, by móc studiować zagranicą?
Ile trzeba wydać, by móc studiować zagranicą?Foto: Glow Images/East News

Zdaniem Anny Grabowskiej, koordynatorki polskiego biura Eurydice, która gościła w Czwórce, na zagraniczne studia wcale nie trzeba przeznaczać oszczędności całego życia. - Mamy choćby program Erasmus Plus, który umożliwia otrzymanie stypendiów - mówi ekspertka.

Czytaj także: Erasmus. jak dostać się na takie stypendium? <<<

Ci, którzy chcą przejść pełny tok nauczania w danym kraju, powinni zasięgnąć informacji w konkretnych biurach zajmujących się studencką wymianą. - Są w Europie kraje, w których nie pobiera się opłat za naukę, m.in. Cypre, Dania, Niemcy, Grecja i Malta, ale wówczas drogie bywa  życie w danym państwie - przekonuje Grabowska.

Czytaj także: Jak znaleźć pracę w instytucjach UE? <<<

Skąd wziąć środki na zagraniczne studia i jak poradzić sobie na obczyźnie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Anną Grabowską.

Prowadzący: Katarzyna Kornet, Joachim Ciecierski
Goście:
Anna Grabowska, polskie biuro Eurydice
Tytuł audycji:
Europejski Lunch

Data emisji: 3.11.2014

Godzina emisji: 13.00

(kd, ac)

Czytaj także

Jak nie dać się oszukać na studiach?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 17:43
Przede wszystkim warto dobrze poznać swoje prawa. O tym, co wolno studentowi , porozmawiamy we wtorkowe popołudnie na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kredyty studenckie - brać, czy nie brać?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 20:26
We wtorkowej audycji "Na cztery ręce zastanowimy się, czy warto zaciągać pożyczki studenckie, a jeśli tak, to na jakich warunkach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kredyt studencki - na tym można zarobić!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 15:15
Kino, koncerty, imprezy, fajne ciuchy - to wszystko kosztuje, a portfel studenta nie jest studnią bez dna. Naprzeciw potrzebom żaków wychodzą kolejne banki i oferują specjalne kredyty. Czy warto z nich korzystać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akademik, czy stancja - co lepsze?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 08:45
Pasożyt, bałaganiarz, imprezowicz albo kujon. Współlokatorzy ze studiów to osobliwe przypadki. Jak z nimi żyć? Radził "Norbi", czyli Norbert Dudziuk.
rozwiń zwiń