Akademik, czy stancja - co lepsze?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 08:45
Pasożyt, bałaganiarz, imprezowicz albo kujon. Współlokatorzy ze studiów to osobliwe przypadki. Jak z nimi żyć? Radził "Norbi", czyli Norbert Dudziuk.
Audio
  • Michał Migała i Mariusz Infulecki, prowadzący program "Audycja nr 1" o mieszkaniu na stancji i w akademik (Czwórka/Audycja nr 1)
  • Norbi o mieszkaniu ze współlokatorem (Czwórka/ Audycja nr 1)
Norbi miał na studiach współlokatorów, którzy lubili imprezować
"Norbi" miał na studiach współlokatorów, którzy lubili imprezowaćFoto: PAP/Archiwum/Monika Kaczyńska

Mieszkanie w akademiku wiąże się między innymi z dyskomfortem korzystania ze wspólnej łazienki z sąsiadami z piętra, ale też tam odbywają się najlepsze imprezy. Wspólna stancja z kolei daje większą prywatność, ale nie wszystkich na nią stać. Jednak, niezależnie od tego, gdzie zamieszkamy liczą się współlokatorzy - a z nimi bywa różnie.

Czytaj także: Na studiach praca popłaca <<<

Zdaniem rapera Norbiego najlepszym kompanem, z którym można dzielić "kwadrat", jest gracz komputerowy. - On spędza przy biurku osiemnaście godzin na dobę, czasem tylko prosi o wodę albo kanapeczkę - opisuje ten typ kolegi muzyk.

O najlepszych i najgorszych rodzajach "wspólokalsów" posłuchaj w "Audycji nr 1".

 

Prowadził: Michał Migała, Mariusz Infulecki

Goście: Norbi

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Data emisji: 03.11.2014

Godzina emisji: 06.00-09.00

 

(pku/kd)

Czytaj także

Poznań chce zatrzymać zdolnych absolwentów mieszkaniami

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 17:10
Urzędy polskich metropolii coraz częściej starają się powstrzymać młodych mieszkańców przed wyjazdem za chlebem do innych miast czy też za granicę. Ciekawa inicjatywa realizowana jest w Poznaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wziąć studencki kredyt?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 14:55
Choć w Polsce studiować można bezpłatnie, w praktyce żacy i tak wydać muszą na swoje utrzymanie co miesiąc nierzadko nawet ponad 1000 zł. Wówczas przydaje się kredyt studencki. Jak go zdobyć czy to się opłaca?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na studiach praca popłaca

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 10:30
"Żebranie" u rodziców o każdy grosz, gdy człowiek osiąga pełnoletniość nie należny do przyjemności dla żadnej ze stron takiego "dealu". Dlatego wielu młodych ludzi już na studiach decyduje się na podjęcie pracy. Jakich zajęć najczęściej ima się młodzież?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inteligentny portal pomaga w znalezieniu pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 10:00
Jak łatwo i w miarę szybko znaleźć wymarzoną pracę? Może za pomocą inteligentnego portalu pracy i rozwoju zawodowego. Jak to działa?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Program Erasmus. Jak dostać się na zagraniczne studia i praktyki?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 08:00
Dobre wyniki w nauce, znajomość języka obcego, a może osiągnięcia naukowe i artystyczne - jakie są kryteria i co jest brane pod uwagę w czasie oceny kandydatów do programu Erasmus? Oto poradnik, jak i gdzie ubiegać się o wyjazd na zagraniczne studia.
rozwiń zwiń