MC Silk nawija w "Czterech: Gramach!" - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 12:00
Rapujący po angielsku i po polsku MC Silk podbija internet. W ciągu kilku dni jego popis na You Tube'ie obejrzało prawie milion użytkowników. Na antenie Czwórki ekskluzywnie nawijał w "Czterech: Gramach!".
Audio
MC Silk
MC SilkFoto: mat. prasowe artysty

Nie spodziewałem się takiego feedbacku – przyznaje MC Silk, którego dwujęzyczna nawijka w ciągu kilku dni doczekała się na You Tubie prawie miliona odtworzeń. Świeżo upieczona gwiazda internetu uważa, że sukces jego popisu bierze się nie tylko z wyjątkowej dykcji pozwalającej mu wyrzucać słowa niczym serie z karabinu. – Najtrudniejsze jest rymowanie w dwóch językach. Technika rymowania po polsku jest inna niż w angielskim – tłumaczył w audycji "Cztery: Gramy!".

Oprócz nawijania po polsku i po angielsku, w swoim klipie artysta zmywa naczynia, gra w komputerową strzelankę, a wreszcie siada na kanapie i ubija trzepaczką pianę z białek. Klip zrealizowano bez cięć, a Silk nawija niemal non stop. – Było w tym trochę showmaństwa, ale taki był zamysł. Zrobiliśmy ten film trochę dla fazy – przyznaje.

Gość Dużego Pe i Filipa Rudejnacji ma bardzo rzeczowy stosunek do swojego rzemiosła. Jako MC z doświadczeniem wie, że dykcja, technika i flow to nie wszystko: trzeba mieć coś do powiedzenia. Z drugiej strony sam przekaz to również za mało. – Technika jest poparciem dla formy – mówi Silk. – W rapie nie chodzi tylko o przekazanie treści. Technika sprawia, że powstaje nowa forma. Jeśli to się podoba jakiejś grupie ludzi, to znaczy, że uważają to za sztukę – wyjaśnia.

Gość Czwórki przyznaje, że nie ma pojęcia, dlaczego jego klip tak bardzo spodobał się internautom. Podejrzewa, że film jest po prostu… ciekawy. Pamięta natomiast, skąd wziął się pomysł jego nakręcenia. Chwilę wcześniej widzów You Tube'a zachwycił Watsky, biały raper, którego brawurowy słowotok błyskawicznie dorobił się pięciu milionów wejść. – Pomyślałem, że zrobię to inaczej, zrobię jakiś upgrade, dołożę warstwę – tłumaczy gość "Czterech: Gramów". Stąd "choreografia", zmywanie i ubijanie piany. Oraz, rzecz jasna, brawurowa końcówka, w której Silk rapuje w tempie o 10% szybszym niż Watsky.

Jak sukces wpłynie na artystyczne plany MC Silka? Gość Czwórki daleki jest od dziecinnego entuzjazmu, ale zapewnia, że zyskał motywację do dalszego nawijania. – Zyskałem bazę, kapitał w postaci fanów – przyznaje.

Więcej w rozmowie z MC Silkiem. Posłuchaj też solowego popisu artysty. Dźwięki znajdziesz w ramce po prawej.

Zobacz popis Watsky'ego, a poniżej polską odpowiedź w wykonaniu MC Silka.

ŁSz

 

Zobacz więcej na temat: białko internet mc silk

Czytaj także

"21 Gramów" - come back Szada Akrobaty!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:50
Nowy album jednego z trzech filarów 3W to 74 minuty bezlitosnego, surowego hip-hopu. Płytę poleca Czwórka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naga prawda o polskim hip-hopie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 15:30
Hip-hop w Polsce nie miał okazji normalnie rozkwitnąć, skoro castingowe zespoły przejęły schedę po tych prawdziwych – mówi weteran hip-hopowej sceny Waldemar Wall-E Kasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert The Cuts w Czwórce - zobacz, jak grali!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 18:35
Zespół zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zobacz, jak grali w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiut Funeral Party

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 13:46
Płyta "The Golden Age of Knowhere" powstała pod okiem producenta odpowiedzialnego za brzmienie albumów The Mars Volta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Netsky w Gdańsku w ramach Jam The Club!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2011 12:06
Po wielkim sukcesie w roku ubiegłym, cykl Jam The Club startuje z nową edycją już 11 lutego 2011! Szykujcie się na najlepszą klubową imprezę w swoim mieście!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negatyw stawia na "Grę"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 13:28
Nie jest łatwo promować muzykę, która nie schlebia gustom stacji radiowych – przyznaje gitarzysta grupy Negatyw, której nowy singiel zagościł na playliście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beth Ditto - EP

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 15:41
Solowy maksisingiel wokalistki grupy Gossip powstał we współpracy z formacją Simian Mobile Disco. Będzie tanecznie!
rozwiń zwiń