Dariusz Wieteska: wierzę w aktorskie autorytety

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 15:05
- Mam to szczęście, że zajmuję się tym, co lubię robić, a moja praca daje mi dużą satysfakcję - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem i Jankiem Kruczkowskim.
Audio
  • Dariusz Wieteska o aktorstwie, przygotowaniach do roli i wymarzonych filmach (Absolutnie niepoważnie/Czwórka)
Janek Kruczkowski, Dariusz Wieteska i Mateusz Tomaszuk w studiu Czwórki
Janek Kruczkowski, Dariusz Wieteska i Mateusz Tomaszuk w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

mateusz Pawłowski 1200.jpg
Mateusz Pawłowski. Życie chłopca, który został gwiazdą

Znany jest z telewizyjnych seriali, ale marzy o filmie fabularnym. Uważa, że każda rola, nawet epizodyczna, może aktora czegoś nauczyć i zawsze jest szansą na szlifowanie warsztatu. Może dlatego nasz gość ma dużo pasji: na co dzień jeździ na motocyklu, nie boi się kąpać w Wiśle, ani łapać węży. - Od dziecka byłem nieśmiały, a bycie aktorem, czyli różnymi postaciami, daje dużą swobodę, umożliwia bycie kimś innym. W aktorstwie musimy często przełamywać własne bariery - opowiadał Dariusz Wieteska.

W Czwórce mówił o przygotowaniach do niektórych ról i wspominał historię, w której umiejętności ratownika przydały mu się podczas pewnej całkiem prawdziwej wyprawy do Rzymu. Zdradził także, w jakim filmie fabularnym chciałby wystąpić, i przyjął "absolutnie niepoważne" wyzwanie, w którym pokazał, ile słów potrafi przeczytać w… 7 sekund.

Dariusz Wieteska Wierzę w autorytety. Dziś na pierwszych stronach gazet widzimy celebrytów, ale to kwestia naszego własnego wyboru, kogo za ten autorytet uznamy. Dla mnie kimś takim był Jan Machulski.

***

Tytuł audycji: "Absolutnie Niepoważni"

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Dariusz Wieteska (aktor)

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 9.05

kd/kul

Czytaj także

Dawid Czupryński. Aktor o radiowym głosie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 15:36
Czwórkowego gościa wielu zna z roli w serialu "Na Wspólnej", w "Absolutnie niepoważnych" odsłania swą mniej znaną twarz: kościelnego lektora, podróżnika, studenta aktorstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Mroczek: o nas wszyscy wiedzą wszystko

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 15:00
Marcina i Rafała Mroczków kiedyś w mediach było dużo. Dziś niechętnie udzielają wywiadów, ale "Absolutnie niepoważni" skusili jednego z bliźniaków udziałem w audycji radiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kacper Kuszewski: czuję się bardziej aktorem niż wokalistą

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 13:29
- W życiu trzeba śpiewać, bo to czysta radość. Ja sam kocham to robić już od dziecka, wówczas już "wydzierając" się na klatce schodowej torturowałem moich sąsiadów... - wspominał aktor w Czwórce.
rozwiń zwiń