Roman Rogowiecki - radio zna od podszewki

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 11:35
- Radio to jest niezwykła przygoda, a jego magia polega przede wszystkim na słowie. To jest dialog - mówi w Czwórce Roman Rogowiecki, dziennikarz muzyczny, prezenter, publicysta, dyrektor muyzczny Polskiego Radia RDC, kiedyś znany także DJ O.   
Audio
  • Roman Rogowiecki o muzyce i pracy z gwiazdami czerwonego dywanu (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Od lewej: Janek Kruczkowski, Roman Rogowiecki i Mateusz Tomaszuk w Czwórce
Od lewej: Janek Kruczkowski, Roman Rogowiecki i Mateusz Tomaszuk w CzwórceFoto: Czwórka

- Zarówno w mediach jak i w show-biznesie chodzi o to, żeby mieć to coś. Wszystko zależy od osobowości - przekonuje Roman Rogowiecki. W rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem i Jankiem Kruczkowskim opowiada nie tylko o początkach swojej przygody z muzyką, ale także o powodach, dla których zaczął uczyć się języka angielskiego. - W młodości słuchałem radia po angielsku, a teksty piosenek były i są dla mnie bardzo ważne. Denerwowało mnie, że ich nie rozumiem - wspomina Roman Rogowiecki.

Roman Rogowiecki Gwiazdy muzyczne są fajniejsze niż ludzie świata filmu. Aktorzy często traktowani są jak "Zeuski"

Przepisem na dobre radio według dziennikarza jest eklektyzm. - Chcę robić takie audycje, których potem sam miałbym ochotę słuchać - wyjaśnia. Zasady tej Roman Rogowiecki nauczył się od jednego ze znanych reżyserów, z którym robił wywiad. A dlaczego nie zgodził się na przeprowadzenie rozmowy z Paris Hiton, czego często brakuje dzisiejszym piosenkom, dlaczego nie jest aż tak zapalonym bywalcem festiwali, co może się stać gdy gwieździe zada się "nie to" pytanie oraz jak poradził sobie z czytaniem newsów - tego wszystkiego dowiecie się słuchając nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Roman Rogowiecki (dziennikarz muzyczny, prezenter, publicysta, dyrektor muyzczny Polskiego Radia RDC)

Data emisji: 2.03.2017

Godzina emisji: 9.05

jsz/kd

    

  

Czytaj także

Julia Pietrucha: w życiu jestem minimalistką

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:00
W podróże wybiera się z małym plecakiem i ukulele, a jadąc w trasę koncertową nie zapomina przede wszystkim o suszarce i desce do prasowania. Na jej krążku "Parsley" jednak "muzycznie jest bardzo kolorowo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dj Anusz: w Andrzeju Zausze siedział groove

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 16:49
Jeszcze w zeszłym roku i na poczatku bieżącego, aby upamiętnić 25 lat po śmierci Andrzeja Zauchy, razem z Błażejem Górniakiem Dj Anusz nagrał dwa mixtape'y: "Zaufaj sobie" oraz "Magia to ja". Znajdziemy na nich prawie 80 utworów legendarnego wokalisty.
rozwiń zwiń