Weronika Książkiewicz - od tancerki do zabójczyni

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 11:40
Urodzona w Rosji aktorka zagrała w wielu polskich serialach i filmach, a obecnie można ją oglądać w komedii romantycznej Mitji Okorna "Planeta Singli". Jako dziecko trenowała taniec klasyczny.
Audio
  • Weronika Książkiewicz o swoich rolach, wspomnieniach ze szkoły baletowej i miłości do kryminałów (Dzień Kobiet/Czwórka)
Weronika Książkiewicz pokazała prowadzącym kilka pozycji baletowych
Weronika Książkiewicz pokazała prowadzącym kilka pozycji baletowychFoto: Czwórka

Weronika Książkiewicz lubi też rozśmieszać swoich fanów wpisami w mediach społecznościowych. Jakiś czas temu w prześmiewczym filmiku wcieliła się w rolę trenerki fitness i zaproponowała serię nietypowych ćwiczeń. - Od dziecka bardzo dużo trenowałam, byłam w szkole gimnastycznej i baletowej, do tego ciągle byłam na dietach jako dosyć "okrągłe" dziecko. A teraz, ponieważ przez to wszystko przeszłam, chyba mam prawo sobie z tego żartować. Oczywiście całkowicie podpisuję się pod zdrowym trybem życia, natomiast większość kobiet, w tym ja, zaczyna od poniedziałku - przyznaje Weronika Książkiewicz.

Aktorka mówi też o swoim buncie przeciw szkole baletowej i rywalizacji wśród uczennic. Wyjaśnia też, dlaczego na tancerkę klasyczną nie powinno się mówić "baletnica" i opowiada, czy film "Czarny łabędź" oddaje specyfikę świata baletu. Zdradza też, jak odkryła w sobie pasję detektywistyczną i opowiada o udziale we włoskim serialu, w którym zagrała zabójczynię bez pomocy kaskaderki.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Katarzyna Dydo i Aleksandra Jasińska

Gość: Weronika Książkiewicz (aktorka)

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 9.00

mg/kul

Czytaj także

Być jak Jolie i Pitt, czyli o miłości w pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 12:15
Angelina Jolie i Brad Pitt to najsłynniejsza para, która poznała się na planie filmowym. Ale w pracy spotkali się również polscy aktorzy - Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. Zapytaliśmy ich o plusy i minusy takiego związku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Listy do M. 2". Czy Anna Matysiak dojrzała?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 13:40
Anna Matysiak ma na swoim koncie role filmowe i serialowe. Teraz można ją oglądać w "Listach do M. 2", w których zagrała Majkę Lisiecką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marieta Żukowska, czyli Marianna w filmie "Słaba płeć?"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 15:55
W kinach króluje właśnie komedia "Słaba płeć?" z plejadą polskich aktorów. W filmie można zobaczyć m.in. Marietę Żukowską, która gra najlepszą przyjaciółkę głównej bohaterki.
rozwiń zwiń