Karnawał dookoła świata. "Czas łamania reguł"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 15:50
Są ludzie, którzy niezależnie od miejsca na świecie przez cały rok pracują nad karnawałowym przebraniem. - Udział w paradach w Wenecji czy Rio to dla nich spełnienie marzeń - mówią zaproszeni do studia Czwórki eksperci - Sebastiano Giorgi, Anna Biesiadecka i Anna Tomasiewicz.
Audio
  • Karnawałowe bale w Brazylii i Wenecji. jak wyglądają, ile kosztują? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Jednym z karnawałowych zwyczajów w Wenecji jest Lot Anioła. W 2007 aniołem była włoska pływaczka Federica Pellegrini, natomiast w 2008 amerykański raper Coolio (zdj. ilustracyjne)
Jednym z karnawałowych zwyczajów w Wenecji jest Lot Anioła. W 2007 aniołem była włoska pływaczka Federica Pellegrini, natomiast w 2008 amerykański raper Coolio (zdj. ilustracyjne) Foto: Samot/Shutterstock.com

Anna Biesiadecka Dla Brazylijczyków karnawał jest świętem narodowym, który niektórym miastom zapewnia utrzymanie na resztę roku

Sebastiano Giorgi, który przez wiele lat organizował karnawał w Wenecji przyznaje, że wyjątkowość tej imprezy polega na anonimowości i równości. - Przez to, że uczestnicy zabawy są w maskach, mogą zamienić się w kogo tylko chcą. Nie jest istotne pochodzenie, czy grubość portfela. Jeśli masz ochotę być królową to w Wenecji zrealizujesz to marzenie - przekonuje i dodaje, że karnawał to czas na przerwanie reguł.

Ile kosztuje "fantasia", jaką funkcję pełniła maska "weneckiego lekarza" zanim trafiła na salony i czy za nagość można w Rio de Janeiro zapłacić mandat - o tym m.in. mówimy w audycji. Zdradzamy także szczegóły najpopularniejszych karnawałowych zabaw i zwyczajów.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Aleksandra Jasińska i Katarzyna Kornet

Goście: Sebastiano Giorgi ("Gazzetta Italia"), Anna Biesiadecka (portugalistka), Anna Tomasiewicz (portal "Caipiroska.pl")

Data emisji: 27.01.2017

Godzina emisji: 8.17

kul/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na kreskę. Rysunki o podłożu "psychicznym"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 15:30
- Komiks czy rysunek pozwalają wejść w tematy trudne trochę "od tyłu". W moich pracach pokazuję to, co mnie porusza w rzeczywistości i o czym chciałabym porozmawiać z ludźmi - mówi Marta Zabłocka, autorka fanpage'a "Życie na kreskę".
rozwiń zwiń