Podróż dookoła świata, która zmienia życie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 11:51
Julia Raczko w 2012 roku z biletem w ręku, z małym plecakiem, bez doświadczenia ruszyła na poszukiwanie przygód. Nauczyła się otwartości, a na drugim końcu świata znalazła nowy dom i miłość.
Audio
  • Julia Raczko opowiada o swoim życiu w Sydney, podróżach i planach na przyszłość (Dzień Kobiet/Czwórka)
Kasia Dydo, Julia Raczko i Karina Terzoni z egzemplarzami książki Gdzie jest Julia? w studiu Czwórki
Kasia Dydo, Julia Raczko i Karina Terzoni z egzemplarzami książki "Gdzie jest Julia?" w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

W Polsce miała dobrą pracę, dużo znajomych. Nigdy nie podróżowała. - Wyjeżdżając myślałam wyłącznie o dłuższych wakacjach w Azji. A tymczasem znalazłam bilety dookoła świata i wyjechałam na pół roku - wspomina w Czwórce. - Pojechałam w ciemno, ale nagle się okazało, że tak naprawdę wszystko można załatwić, a na drodze pojawiają się ludzie, którzy pomagają.

W Australii Julia poznała Sama i jej życie wywróciło się do góry nogami. Dziś mieszkają razem w Brisbane i wspólnie podróżują. - Tam jest teraz mój dom, na tym drugim końcu świata - mówiła w Czwórce. W Czwórce opowiadała o szczegółach swojej podróży, ale także swoich trzydziestych, przełomowych urodzinach, gdy zdała sobie sprawę, że to nie koniec życia, a dopiero początek. Mówiła też o zmianach, jakie zaszły w Polsce pod jej nieobecność i opowiadała o swojej książce pt. "Gdzie jest Julia".

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Katarzyna Dydo i Karina Terzoni

Gość: Julia Raczko (podróżniczka, autorka ksiązki "Gdzie jest Julia?")

Data emisji: 10.06.2016

Godzina emisji: 9.00

kd

Czytaj także

Monika Mrozowska i jej "Słodkie i zdrowe" przekąski na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 11:03
- Dzieciństwo kojarzy mi się z kluskami leniwymi z Zakopanego. To był jednocześnie obiad i deser, a ja potrafiłam zjeść kilka porcji! - wspomina aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Porada: piękne i ciekawe miejsca są bardzo blisko nas

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 12:18
- Miejsca warte odwiedzenia, można znaleźć nawet tuż za rogiem. Pięknie jest i w Puszczy Kampinoskiej, i na drugiej półkuli świata. Ważne, żeby ze swoich podróży wynieść doświadczenie - mówił Jakub Porada.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Jakoby. "Chiny bez makijażu" to uderzenie w stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 14:10
"Chiny bez makijażu" to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną wgryźć się głęboko w "chińskość" i dowiedzieć się, że to, co dotychczas słyszeli o Chińczykach... w większości jest nieprawdą.
rozwiń zwiń