Jakub Porada: piękne i ciekawe miejsca są bardzo blisko nas

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 12:18
- Miejsca warte odwiedzenia, można znaleźć nawet tuż za rogiem. Pięknie jest i w Puszczy Kampinoskiej, i na drugiej półkuli świata. Ważne, żeby ze swoich podróży wynieść doświadczenie - mówił Jakub Porada.
Audio
  • Jakub Porada zdradza swoje sposoby na tanie podróżowanie i tłumaczy "podróżniczą filozofię życia" (Dzień Kobiet/Czwórka)
Jakub Porada zagościł w Czwórce, by zdradzić swoje patenty na zwiedzanie świata
Jakub Porada zagościł w Czwórce, by zdradzić swoje patenty na zwiedzanie świataFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak mówi Jakub Porada, inspiracją, by zacząć podróżowanie, może być wszystko, nawet zasłyszana przypadkiem rozmowa. - Zaczynam myśleć o tej podróży o danym kraju. Przygotowania zaczynam od porządnego researchu - mówił dziennikarz i podkreślał, że dobrym pomysłem dla osób które mają niewiele wolnego czasu są tzw. citybreaki, czyli weekendowe "wypady" do różnych - nie tylko europejskich - miast. - Autobus do Rzeszowa jedzie ponad 4 godziny. W tym czasie można polecieć na przykład do Tbilisi, a jeśli dodamy dwie godziny wylądujemy w Marakeszu - zaznaczał.

W programie tłumaczył też, dlaczego wybierając się w podróż zawsze warto mieć przy sobie dmuchaną poduszkę i zdradził,  co wyszukiwanie promocyjnych lotów ma wspólnego z ćwiczeniem mięśni brzucha.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Jakub Porada (dziennikarz, podróżnik)

Data emisji: 1.04.2016

Godzina emisji: 9.00

kd

Czytaj także

Girls Trip Summer Edition. Kobiety na motocyklach ruszają w świat

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 11:02
Katarzyna Wasilkowska, Monika Jania i Anna Popielnicka od wielu lat podróżują na motocyklach, zwiedzają, a jednocześnie pomagają. W tym roku też mają szczytny cel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Omenaa Mensah buduje szkołę w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 14:00
Znana prezenterka telewizyjna od kilku lat prowadzi działalność charytatywną. - Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Ghany zobaczyłam prawdziwe potrzeby Afryki - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyn śladami Beatlesów i pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 11:45
Robert Ziębiński w książce "Londyn. Przewodnik popkulturowy" przedstawia dziesięć opowieści ze swoich wędrówek po mieście, tworząc błyskotliwy przewodnik dla miłośników kina i rock'n'rolla.
rozwiń zwiń