Australia wg Julii Raczko. "Włącz uśmiech, wrzuć na luz"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:10
- Australijczycy są wyluzowani i ciągle się uśmiechają. Zapewniam, że na dłuższą metę to nie jest męczące tylko zaraźliwe - mówi Julia Raczko, blogerka, autorka książki "Julia jest w Australii".
Audio
  • Blogerka Julia Raczko radzi jak podróżować po Australii i opowiada dlaczego lubi tam żyć (Dzień Kobiet/Czwórka)
Życie w krainie uśmiechu i kangurów bardzo odpowiada Julii Raczko. Ale czy jest coś co blogerkę drażni w Australijczykach?
Życie w krainie uśmiechu i kangurów bardzo odpowiada Julii Raczko. Ale czy jest coś co blogerkę drażni w Australijczykach? Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

W Polsce produkowała programy telewizyjne, w Australii odnalazła miłość i swoje miejsce na ziemi. - To, co uwielbiam w ich mentalności, to to, że nie oceniają innych. Nie patrzą na drugiego człowieka przez pryzmat ubrania, pochodzenia czy wykonywanej pracy. To mi bardzo odpowiada - mówi Raczko.

Julia Raczko Polacy najczęściej pytają mnie o to, czy w Australii jest bezpiecznie i czy jadowite pająki zagrażają życiu turystów. W mojej książce rozprawiam się ze stereotypami i podpowiadam, jak na tym kontynencie przeżyć przygodę życia

Blogerka i podróżniczka przyznaje także, że pobyt w Australii pozwolił jej docenić walory naszego kraju. - W tym roku w Polsce po raz pierwszy poczułam się jak turystka i wreszcie dostrzegłam tę egzotykę, której szukałam na całym świecie - opowiada Raczko i tłumaczy m.in. czym różnią się nasze narody oraz po co mieszkańcy Australii uczą się języka polskiego.

Uśmiechnięta Julia Raczko (w środku) i ekipa "Dnia Kobiet" Uśmiechnięta Julia Raczko (w środku) i ekipa "Dnia Kobiet"

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Julia Raczko (blogerka, autorka książki "Julia jest w Australii")

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 8.18

kul/kd

 

 


Czytaj także

Australia - jak przeżyć na końcu świata?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 12:40
- Turysta w Australii nie jest w stanie być obojętnym na to, co go otacza - mówi podróżnik Staszek Olędzki. - Lekarze latają tam samolotami, owiec jest więcej niż mieszkańców i można głaskać kangury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobieta w podróży. "Obrączka się przydaje"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 14:20
- Kobieta, która sama wyjeżdża do krajów mocno zakorzenionych w kulturze "macho" musi liczyć się z tym, że będzie nagabywana. To bywa uciążliwe - opowiada podróżniczka i blogerka Anita Demianowicz.
rozwiń zwiń