Festiwal Filmowy w Gdyni - debiuty i temat żydowski

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 14:00
Błażej Hrapkowicz poprowadził specjalne wydanie audycji wprost z Teatru Muzycznego w Gdyni. Studio Czwórki odwiedzili dyrektor artystyczny festiwalu Michał Oleszczyk oraz twórcy filmu "Demon".
Audio
  • Specjalna audycja z 40. Festiwalu Filmowy w Gdyni (Hrapkowidz/Czwórka)
Członkowie jury konkursu głównego, m.in. reżyser Waldemar Krzystek, scenograf Allan Starski, reżyser Anna Kazejak-Dawid, aktorka Grażyna Szapołowska i kompozytor Antoni Komasa-Łazarkiewicz wchodzą na uroczystą galę otwierającą jubileuszową, 40 edycję Festiwalu Filmowego w Gdyni
Członkowie jury konkursu głównego, m.in. reżyser Waldemar Krzystek, scenograf Allan Starski, reżyser Anna Kazejak-Dawid, aktorka Grażyna Szapołowska i kompozytor Antoni Komasa-Łazarkiewicz wchodzą na uroczystą galę otwierającą jubileuszową, 40 edycję Festiwalu Filmowego w GdyniFoto: PAP/Piotr Wittman

Święto polskiego kina odbywa się w Gdyni już po raz 40. - W tym roku jest to bardzo młody festiwal, mamy sześć debiutów w Konkursie Głównym, w tym jeden debiut potrójny, ponieważ "Nowy świat" jest filmem nowelowym, w którym mamy aż trzech debiutantów - mówił dyrektor festiwalu Michał Oleszczyk. Opowiadał też o serii "Skarby kina przedwojennego" i wyjaśnił, dlaczego stare polskie filmy kojarzą mu się z Hollywood.

Gośćmi audycji byli również twórcy filmu "Demon" - Marcin Wrona i Paweł Maślona. - Postanowiliśmy napisać scenariusz, który odnosi się do klinczu kulturowego w relacji polsko-żydowskiej, klinczu, z którego wciąż nie możemy się wyzwolić - mówią. Wyjaśniają też, dlaczego jako miejsce akcji swojej produkcji wybrali polskie wesele.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Goście: Michał Oleszczyk (dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni), Marcin Wrona (reżyser, scenarzysta) i Paweł Maślona (scenarzysta)

Data emisji: 17.09.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat na festiwalu w Gdyni - przepustka do kariery

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 12:30
Trzeba kochać kino i lubić ludzi - to wystarczy, żeby zostać wolontariuszem 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Co roku jest kilkuset chętnych, a najlepsi, po studiach, dostają pracę w branży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Żuchowski: aktorstwo to szkoła emocji

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 10:54
Znany jest z obsady aktorskiej seriali "Barwy Szczęścia" i "Hotel 52". Poza filmowym planem zajmuje terapią ruchem, a także... szamaństwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40. festiwal filmowy w Gdyni okiem młodego jury

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 14:00
Nad morzem trwa właśnie wielkie święto polskiego kina, a filmy - obok profesjonalnych krytyków - oceniają także jurorzy-juniorzy. Co się im podoba?
rozwiń zwiń