Weekend w kinie. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 08:37
Krzysztof Zalewski-Breydygant jako Mieczysław "Rój" Dziemieszkiewicz, Ben Stiller w "Zoolanderze 2" i romans Blanchett z Mara.
Film Carol powstał w oparciu o powieść Patricii Highsmith pod tym samym tytułem
Film "Carol" powstał w oparciu o powieść Patricii Highsmith pod tym samym tytułemFoto: mat. prasowe/Gutek Film

"Historia Roja" to pierwsza fabularna opowieść o losach Żołnierzy Wyklętych. Film wyreżyserował Jerzy Zalewski, w tytułowej roli wystąpił znany muzyk i wokalista Krzysztof "Zalef" Zalewski.

Akcja nominowanego do 9 Oscarów obrazu Carol dzieje się w Nowym Jorku, w latach 50. Marząca o lepszym życiu pracownica sklepu zakochuje się w starszej i zamężnej kobiecie, a historię na duży ekran przeniósł sam Todd Haynes.

W ten weekend po latach "do obiegu" wraca Zoolander, a wraz z nim plejada gwiazd i celebrytów - w tym Justin Bieber. 

Czy któryś z tytułów w ocenie Błażeja Hrapkowicza zasługuje na wyróżnienie? Na co nie warto iść, bo seans będzie tylko stratą czasu? Tego dowiecie się, włączając Czwórkę!

***

Na "Hrapkowidza" zapraszamy w czwartek (3.03) w godz. 19.00-20.00. Audycję prowadzi Błażej Hrapkowicz.

kul/kd


Czytaj także

Mockumenty. Fałszywe świadectwa filmowców

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 12:16
Mockumenty, posługując się językiem dokumentu, opowiadają o nieistniejącej rzeczywistości. - Takie filmy należy czytać w odniesieniu do aktualnych wydarzeń. Dlatego "Wizytę" Madsena interpretuję w kontekście sytuacji uchodźców - mówi Michał Zygmunt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horrory – bardzo kobiece kino?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 08:00
- Kiedy w kinie grają horror, na sali statystycznie jest więcej dziewczyn niż chłopaków - mówią autorzy bloga "Horrory na fejsie". - Naukowcy twierdzą, że to dlatego, że kobiety mają silniejszą psychikę.
rozwiń zwiń