Agnieszka Podsiadlik: ten film to twarz, o której każdy z nas chciałby zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 12:20
- Relacja między mną a postacią, w którą wcielił się Mateusz Kościukiewicz była fundamentalna. Ponieważ w całym filmie mojej postaci było dużo, największym wyzwaniem było przedstawienie jej w taki sposób, aby widzowie mogli zrozumieć jej obecność na ekranie - mówiła aktorka Agnieszka Podsiadlik.
Audio
  • Agnieszka Podsiadlik o pracy na planie filmu "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Mateusz Kościukiewicz opowiada dziennikarce Czwórki Beacie Kwiatkowskiej o swojej roli w filmie "Twarz" (Hrapkowidz/Czwórka)
Aktorka Agnieszka Podsiadlik oraz krytyk filmowy i dziennikarz Czwórki Błażej Hrapkowicz
Aktorka Agnieszka Podsiadlik oraz krytyk filmowy i dziennikarz Czwórki Błażej HrapkowiczFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

hrapkowicz anna bielak 1200.jpg
Scenarzyści do kina! W kinie Elektronik rozpoczyna się festiwal Script Fiesta

Małgorzata Szumowska, polska reżyserka zachwyciła publiczność i jury tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie, w ramach którego wyświetlony został jej najnowszy film pt. "Twarz". Obraz nagrodzony został srebrnym niedźwiedziem w kategorii: "Najlepszy film 2018 roku". W roli głównej występuje Mateusz Kościukiewicz, a partnerują mu Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol. - To, co o tym filmie zostało powiedziane już wielokrotnie, to to, że film jest przypowieścią, baśnią, której nie warto odbierać 1:1. Jego fabuła to przedstawienie prowincji w nas samych. Wszystkich cech, które na co dzień wypieramy, i do których chcemy się do nich przyznać. Chcemy wierzyć, że to twarz, której my na pewno nie mamy - opowiadała Agnieszka Podsiadlik. 

Czy polska prowincja rzeczywiście została zdemonizowana przez reżyserkę filmu? Czym wyróżnia się kino Małgorzaty Szumowskiej? Kim jest bohaterka, w którą wciela się Agnieszka Podsiadlik? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

W drugiej części audycji wysłuchamy też innych twórców filmu "Twarz", z którymi spotkała się Beata Kwiatkowska.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Agnieszka Podsiadlik (aktorka)

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 8.04.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Czytaj także

Marcin Borchardt: nie starałem się wygładzić historii Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 13:00
- Błędem, jaki może popełnić twórca jest walka z pierwotną intuicją. Kiedy wszedłem w tę historię od razu miałem w głowie stworzenie filmu typu "found footage" - bazującego wyłącznie na materiałach archiwalnych - mówił reżyser Marcin Borchardt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze polskie 30'. "Wrestling po polsku"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 12:00
26 stycznia w wybranych kinach w Polsce będzie można oglądać najnowsze produkcje twórców krótkiego metrażu. W ramach przeglądu "Najlepsze polskie 30'" zobaczymy m.in. "Amerykański sen", czyli opowieść o wrestlingu po polsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ten film szuka odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nas tożsamość"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 11:34
"Pomiędzy słowami" to czwarty, pełnometrażowy, kinowy film w dorobku polskiej reżyserki Urszuli Antoniak. Na ekranach polskich kin pojawi się 16 lutego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studio Munka ma 10 lat. To trampolina do filmowej kariery

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 10:35
Co łączy filmy "Najpiękniejsze fajerwerki ever" Aleksandry Terpińskiej (nagroda w Cannes), "Cicha noc" Piotra Domalewskiego (Złote Lwy w Gdyni) i "Aria Diva" Agnieszki Smoczyńskiej? Wszystkie powstały w Studiu Munka, które jest producentem debiutów filmowych.
rozwiń zwiń