Berlinale 2019. Uczucia są polityczne, a świat egoistyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:50
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zalicza się do najważniejszych tego typu imprez na świecie. - W Berlinale Palast na placu Poczdamskim nie milkną dyskusje o kinie, w tym także o najnowszym filmie Fatiha Akina - relacjonuje Beata Kwiatkowska.
Audio
  • Berlinale 2019 - Beata Kwiatkowska o premierze filmu "The Golden Glove" (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Berlinale 2019 - aktorki Juliette Binoche i Diane Kruger spotkały się z dziennikarzami (Stacja Kultura/Czwórka)
Berlinale 2019 - aktorka i przewodnicząca jury  Juliette Binoche
Berlinale 2019 - aktorka i przewodnicząca jury Juliette BinocheFoto: PAP/DPA/Jens Kalaene

"The Golden Glove" opowiada historię seryjnego mordercy Fritza Honki. W roli głównej występuje - całkowicie odmieniony przez charakteryzację - Jonas Dassler. - Przeszedłem długą drogę, żeby przygotować się do grania tej postaci. Najpierw dostałem książkę, na podstawie której powstał scenariusz, po lekturze scenariusza mocno się starałem, żeby w Fritzu zobaczyć człowieka - dodaje.

Klimat się zmienia, jest dużo pytań i nadziei z tym związanych. W mojej głowie wciąż jest odpowiedzialność za przyszłe pokolenia Juliette Binoche

Na czele jury 69. Berlinale stanęła aktorka Juliette Binoche. - Użyjemy naszej wiedzy, doświadczenia, zmysłów by ocenić konkursowe filmy - deklaruje francuska aktorka. 

W niedzielę na Berlinale odbyła się także światowa premiera najnowszego filmu Agnieszki Holland "Mr Jones", który ma szansę powalczyć o główną nagrodę festiwalu - Złotego Niedźwiedzia. Z dziennikarzami spotkali się także Diane Kruger oraz debiutujący w roli reżysera Jonah Hill. Co mówili o swoich filmach? O tym w naszych relacjach. 

***

O tym, co dzieje się na Berlinale Beata Kwiatkowska opowiada w "Stacji Kultura" i w "Hrapkowidzu".

kul/ac

Czytaj także

Podsumowanie 75. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Co działo się za kulisami?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 07:00
Wiemy już, do kogo powędrowały najważniejsze nagrody filmowe tegorocznej odsłony Festiwalu Filmowego w Wenecji. Złotego Lwa za film "Roma" otrzymał pochodzący z Meksyku reżyser, Alfonso Cuarona, nagroda Srebrengo Lwa trafiła do Jacquesa Audiarda, autora "The Sisters Brothers". O tym, co działo się za kulisami wydarzenia, opowiadała Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: "Miłość jest wszystkim" to nie papierowa komedia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 13:00
Święty Mikołaj przypływa do Trójmiasta i zaczynają dziać się cuda. Najpopularniejszy polski piłkarz zakochuje się w kobiecie, która nigdy nie była fanką futbolu. Zdrady i tajemnice mieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie miał zaskakujący finał.
rozwiń zwiń