Podsumowanie 75. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Co działo się za kulisami?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 07:00
Wiemy już, do kogo powędrowały najważniejsze nagrody filmowe tegorocznej odsłony Festiwalu Filmowego w Wenecji. Złotego Lwa za film "Roma" otrzymał pochodzący z Meksyku reżyser, Alfonso Cuarona, nagroda Srebrengo Lwa trafiła do Jacquesa Audiarda, autora "The Sisters Brothers". O tym, co działo się za kulisami wydarzenia, opowiadała Beata Kwiatkowska.
Audio
  • Tom Yorke, Bradley Cooper, Lady Gaga, Tilda Swinton na MFF w Wenecji. Kto zachwycił włoską publiczność? (Stacja kultura/Czwórka)
72. Festiwal Filmowy w Wenecji, 2015: Johnny Depp, Dakota Johnson, Scott Cooper i Joel Edgerton
72. Festiwal Filmowy w Wenecji, 2015: Johnny Depp, Dakota Johnson, Scott Cooper i Joel Edgerton Foto: taniavolobueva/Shutterstock

Grand Pix powędrowało na ręce Greka - Yorgosa Lanthimosa za "The Favourite" z Emmą Stone, Rachel Weisz i Olivią Colman w rolach głównych. Docenionego przez kapitułę festiwalu również w 2011 roku za "Alpy". 

Jurorzy oceniali dwadzieścia jeden międzynarodowych produkcji. W jury zasiadała także reprezentująca nasz kraj reżyserka Małgorzata Szumowska, która na festiwalu była prawdziwą gwiazdą. - Nie mogła opędzić się od fanów, którzy chcieli zrobić sobie z nią zdjęcie - opowiadała Beata Kwiatkowska. 

Tegoroczna odsłona miała także wyraźne akcenty muzyczne. O roli Toma Yorke, Bradleya Coopera, Lady Gagi i Sia rozmawialiśmy w nagraniu audycji. 

Poza tym dziennikarka Czwórki zdradziła słuchaczom, dokąd prowadzi czerwony dywan, do czego na festiwalu służą drabinki, na którego artystę w kilkunastostopniowym upale czekał tłum fanek i jakie polskie akcenty można było odnaleźć w wyróżnionych filmach. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała:Beata Kwiatkowska

Data emisji: 10.09.2018

Godzina emisji: 10.38

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Smutniak. Polka, która podbiła włoskie kino

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 14:00
Do wtorku, w kinie Muranów można oglądać propozycje najnowszej włoskiej kinematografii w ramach przeglądu Cinema Italia Oggi. Gościem festiwalu była Kasia Smutniak - urodzona w Polsce aktorka, która od lat mieszka i pracuje we Włoszech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walerian Borowczyk. "Jak gwiazda pojawiał się i znikał"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 15:00
- Wiedziałem, że mam postać, ale nie miałem pojęcia jaka historia za nią stoi. Po kilku miesiącach żmudnej pracy byłem pewien, że ta opowieść nie zmieści się w formie portretu - opowiada Jakub Mikurda, reżyser filmu "Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bytom Film Festival - przegląd dla popularyzatorów kina

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 14:40
- Jesteśmy festiwalem popularyzatorów filmowych - profesjonalnych i amatorskich. Czyli wszystkich tych, którzy o kinie piszą i opowiadają - mówi Katarzyna Panas, organizatorka Bytom Film Festival.
rozwiń zwiń