X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podsumowanie 75. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Co działo się za kulisami?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 07:00
Wiemy już, do kogo powędrowały najważniejsze nagrody filmowe tegorocznej odsłony Festiwalu Filmowego w Wenecji. Złotego Lwa za film "Roma" otrzymał pochodzący z Meksyku reżyser, Alfonso Cuarona, nagroda Srebrengo Lwa trafiła do Jacquesa Audiarda, autora "The Sisters Brothers". O tym, co działo się za kulisami wydarzenia, opowiadała Beata Kwiatkowska.
Audio
  • Tom Yorke, Bradley Cooper, Lady Gaga, Tilda Swinton na MFF w Wenecji. Kto zachwycił włoską publiczność? (Stacja kultura/Czwórka)
72. Festiwal Filmowy w Wenecji, 2015: Johnny Depp, Dakota Johnson, Scott Cooper i Joel Edgerton
72. Festiwal Filmowy w Wenecji, 2015: Johnny Depp, Dakota Johnson, Scott Cooper i Joel Edgerton Foto: taniavolobueva/Shutterstock

Grand Pix powędrowało na ręce Greka - Yorgosa Lanthimosa za "The Favourite" z Emmą Stone, Rachel Weisz i Olivią Colman w rolach głównych. Docenionego przez kapitułę festiwalu również w 2011 roku za "Alpy". 

Jurorzy oceniali dwadzieścia jeden międzynarodowych produkcji. W jury zasiadała także reprezentująca nasz kraj reżyserka Małgorzata Szumowska, która na festiwalu była prawdziwą gwiazdą. - Nie mogła opędzić się od fanów, którzy chcieli zrobić sobie z nią zdjęcie - opowiadała Beata Kwiatkowska. 

Tegoroczna odsłona miała także wyraźne akcenty muzyczne. O roli Toma Yorke, Bradleya Coopera, Lady Gagi i Sia rozmawialiśmy w nagraniu audycji. 

Poza tym dziennikarka Czwórki zdradziła słuchaczom, dokąd prowadzi czerwony dywan, do czego na festiwalu służą drabinki, na którego artystę w kilkunastostopniowym upale czekał tłum fanek i jakie polskie akcenty można było odnaleźć w wyróżnionych filmach. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała:Beata Kwiatkowska

Data emisji: 10.09.2018

Godzina emisji: 10.38

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Smutniak. Polka, która podbiła włoskie kino

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 14:00
Do wtorku, w kinie Muranów można oglądać propozycje najnowszej włoskiej kinematografii w ramach przeglądu Cinema Italia Oggi. Gościem festiwalu była Kasia Smutniak - urodzona w Polsce aktorka, która od lat mieszka i pracuje we Włoszech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walerian Borowczyk. "Jak gwiazda pojawiał się i znikał"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 15:00
- Wiedziałem, że mam postać, ale nie miałem pojęcia jaka historia za nią stoi. Po kilku miesiącach żmudnej pracy byłem pewien, że ta opowieść nie zmieści się w formie portretu - opowiada Jakub Mikurda, reżyser filmu "Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bytom Film Festival - przegląd dla popularyzatorów kina

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 14:40
- Jesteśmy festiwalem popularyzatorów filmowych - profesjonalnych i amatorskich. Czyli wszystkich tych, którzy o kinie piszą i opowiadają - mówi Katarzyna Panas, organizatorka Bytom Film Festival.
rozwiń zwiń