Tymon Tymański i "Polskie Gówno"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 17:05
Przed nami kolejny ciekawy weekend, podczas którego na ekrany wejdzie kilka interesujących produkcji. O "Polskim Gównie" opowie Tymon Tymański.
Tymon Tymański i Polskie Gówno
Foto: źr. YouTube

Tymon Tymański opowie o filmie "Polskie Gówno", który można oglądać w kinach w tym tygodniu. To musical satyryczny według scenariusza Tymańskiego, który wyśmiewa show-biznes i polski światek celebrytów muzycznych. W epizodycznych rolach zobaczymy Jana Peszka, Mariana Dziędziela, Sonię Bohosiewicz, Grzegorza Halamę czy Arkadiusza Jakubika.
W kinach: "Turysta", w którym Ruben Ostlund zastanawia się, jakie są oczekiwania społeczne wobec kobiet i mężczyzn; "Zjazd absolwentów" - szwedzka artysta Anna Odell szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego rówieśnicy prześladowali ją w szkole; "Dzika droga", czyli Reese Witherspoon wyrusza na długą wyprawę, aby dojść do ładu ze swoim życiem.

***

Na audycję " Hrapkowidz" w czwartek (05.02.), w godz. 19.00 - 20.00 zaprasza Błażej Hrapkowicz.

ac

Czytaj także

Filmowa magia zadziałała w 2014 roku

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 16:00
Krytycy są zgodni - to był bardzo dobry rok dla kinomanów. Produkcji, o których będziemy jeszcze długo pamiętać, było w ostatnich miesiącach bez liku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Jarzyna przenosi teatr do kina

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 17:00
- Teatr musi być traumatyczny. Kino może być lżejsze, ale nie bez emocji - mówi Grzegorz Jarzyna reżyser spektaklu i filmu "Między nami dobrze jest".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przymiarki do Oscara - krytycy oceniają nominacje

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 13:40
To było bardzo nerwowe popołudnie zakończone sukcesem naszego kina. Polacy zdobyli 5 nominacji do Oscara. - Mamy aż dwa polskie filmy w jednej kategorii. To olbrzymi sukces - przekonuje Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń