X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 14:00
Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego radiowa Czwórka rozpoczęła już w sobotę 29 lipca. Co działo się i dzieje na naszej antenie?
Godzina W 1 sierpnia 1944. Patrol porucznika Stanisława Jankowskiego Agatona z batalionu Pięść na pl. Kazimierza Wielkiego w drodze do Śródmieścia. Od prawej kolejno kamienice: pl. Kazimierza Wielkiego 8, 10 i 12, w tle po lewej budynek na posesji Wronia 3
Godzina "W" 1 sierpnia 1944. Patrol porucznika Stanisława Jankowskiego "Agatona" z batalionu "Pięść" na pl. Kazimierza Wielkiego w drodze do Śródmieścia. Od prawej kolejno kamienice: pl. Kazimierza Wielkiego 8, 10 i 12, w tle po lewej budynek na posesji Wronia 3Foto: Stefan Bałuk, Muzeum Powstania Warszawskiego
harcerze 1200.jpg
II wojna światowa. Jak walczyli harcerze?

Gośćmi "Zaklinaczy Czasu" byli członkowie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - organizacji pielęgnującej przedwojenne tradycje. Autorzy audycji w kolejne soboty sierpnia po godz. 15.00 będą wracali do wspomnień uczestników Powstania, aby rozmawiać o tym, jak pielęgnować pamięć o ważnych dla Polaków wydarzeniach i zachęcać młodych słuchaczy do szukania wokół siebie śladów historii. Wśród zaproszonych gości znajdzie się m.in. Michał Wójcik, historyk, autor książki "Teraz’44. Historie".

janołdakowski1200.jpg
Ołdakowski w rocznicę wybuchu Powstania: budujmy wspólnotę

31 lipca w poniedziałek autorzy audycji "TOP" (po godz. 17.00) przeprowadzili test aplikacji mobilnej "Pamięć Miasta", dzięki której można odwiedzić ponad 300 Miejsc Pamięci Powstania Warszawskiego, poznając bliżej historię walk Polaków w stolicy.

1 sierpnia, w dzień wybuchu Powstania Warszawskiego w "Stacji Kultura" zaprosiliśmy zaś na wywiad z Janem Ołdakowskim, dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego, który podsumował działalność muzeum w ostatnim czasie, przedstawił program wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami 73. rocznicy, a także opowiedział o rozwoju muzeum, jego misji i wizytach zagranicznych gości w tej instytucji.

smartfon telefon słońce kompas 1200.jpg
"Pamięć Miasta". Przewodnik po powstańczej Warszawie

Tego dnia w specjalnym wydaniu "Muzycznego Lunchu" usłyszeliśmy muzykę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu - na autorską, ponadgatunkową selekcję utworów o godz. 13.05 zaprosił słuchaczy Bartek Koziczyński.

Po 15.00 zaś w "Czacie Czwórki" Piotr Firan rozmawiał z zaproszonymi gośćmi o tym, czym Powstanie Warszawskie jest dla nas dzisiaj, a punktualnie o 17.00 Czwórka uczciła pamięć Powstańców emitując o godzinie "W" tradycyjną "syrenę", a serwis informacyjny o tej porze w całości był poświęcony Powstaniu Warszawskiemu.

pomnik powstanców 1200x660.jpg
Powstanie Warszawskie. Co dla nas dziś znaczy?

W Czwórce przedstawiamy również inicjatywę BohaterON, czyli akcję wysyłania kartek pocztowych do żyjących Powstańców. Więcej informacji na ten temat także w audycji "Pasjonauci" w sobotę 5 sierpnia po godz. 11.00.

***

Zapraszamy!

mat. pras./kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wira z Powstania". Książka, którą warto znać

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 12:38
O książce "Wira z Powstania. Wspomnienia" autorstwa George'a Szlachetko opowie jej tłumaczka Małgorzata Maruszkin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie. "Kubuś stał się jednym z symboli"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:29
Kubuś to samochód opancerzony, którego nazwa pochodzi od pseudonimu żony konstruktora, Józefa Ryszarda Fernika. Historia auta jest niezwykła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tacy jak my". Powstanie Warszawskie w popkulturze

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:33
- Gdy zastanawialiśmy się nad konwencją tego filmu dostrzegliśmy, że Powstanie Warszawskie jest bardzo mocno obecne we współczesnej popkulturze - mówiła Agnieszka Sieradzka, producent filmu "Tacy jak my".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści powstańcze w komiksie i animacji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 10:13
Niektórym może się wydawać, że nowoczesne techniki animacji nie idą w parze z trudnym tematem jakim jest powstanie warszawskie. Nic bardziej mylnego, co udowadniają studenci Akademii Polsko-Japońskiej.
rozwiń zwiń