Holak, Franek Warzywa i Kosmonauci. Wakacje w Cudzie nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 15:40
Po dłuższej nieobecności na Bulwary Wiślane powróciło jedno z pierwszych i najgorętszych letnich miejsc w stolicy - Cud nad Wisłą. W programie przygotowanym na te wakacje każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a wszystkiemu patronuje radiowa Czwórka.  
Holak będzie jednym z artystów, który pojawi się na scenie Cudu nad Wisłą w Warszawie. Wakacje w Polsce to najnowszy singiel artysty z gościnnym udziałem Julii Pośnik - na zdjęciu: plan teledysku.
Holak będzie jednym z artystów, który pojawi się na scenie Cudu nad Wisłą w Warszawie. "Wakacje w Polsce" to najnowszy singiel artysty z gościnnym udziałem Julii Pośnik - na zdjęciu: plan teledysku. Foto: Łukasz Dziewic /mat. prasowe
  • Cud nad Wisłą to popularna letnia miejscówka na Bulwarze Flotylli Wiślanej w Warszawie.
  • W wakacje odbywają się tam koncerty, imprezy i pokazy filmów, stand-upy, a także Cud Chess Club dla fanów gry w szachy.
  • W sierpniu w Cudzie nad Wisłą wystąpią m.in. Arek Kłusowski, Holak i Franek Warzywa & Młody B.  
  • Patronem wydarzeń jest Czwórka, a wstęp na nie jest bezpłatny.

Trzynaście wydarzeń w tygodniu

- Mamy trzynaście wydarzeń tygodniowo: koncerty, imprezy, kino, stand-up oraz zajęcia sportowe - wymienia Igor Knapczyk z agencji Fource Entertainment, organizatora imprez w Cudzie nad Wisłą.

Czwartki są od grania na żywo

Podczas Koncertowych Czwartków na scenie Cudu zaprezentują się najciekawsze projekty polskiej muzyki alternatywnej. Po każdym z nich będzie się odbywać także afterparty, dla spragnionych jeszcze większej dawki dobrej muzyki. - Wyjątkowo bogaty w muzyczne doznania będzie koncert, który odbędzie się 17 sierpnia. Wtedy to na Płycie Desantu, czyli tam, gdzie mieści się Cud nad Wisłą, odbędzie się  showcase artystek związanych z wytwórnią FONOBO Label. Myślę, że tego labelu nikomu nie trzeba przedstawiać - w tej oficynie wydają m.in. Jann i Ralph Kaminski - mówi gość Czwórki. - My postanowiliśmy się skupić na dziewczynach z tego wydawnictwa. Tego wieczoru mieszankę stylów, od delikatnych ballad po elektroniczne brzmienia, zaprezentują aż trzy projekty: Magda Kluz, Pola Chobot & Adam Baran, KIWI - opowiada gość Czwórki. 

Posłuchaj
10:28 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - cyd nad wisla 26.07.2023.mp3 Cud nad Wisłą - kultowa warszawska miejscówka zaprasza na imprezy pod patronatem Czwórki (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

W sierpniu w Cudzie nad Wisłą wystąpią także Arek Kłusowki i Paula Roma oraz Franek Warzywa & Młody B. - To jedna z wisienek na naszym koncertowym torcie - przyznaje Knapczyk. - Projekt nietuzinkowy, który robi surrealistyczny hip-hop o niehiphopowych rzeczach. Trochę celowo zestawiliśmy Franka na przykład z Paulą Romą, bo jesteśmy ciekawi, jak na to zareaguje publika i czy dołączy się do machania porami.

Franek Warzywa & Mlody B - Duża głowa | Franek Warzywa

Weekendy są do tańca

W każdy weekend za klubowymi deckami Cudu nad Wisłą stoją najbardziej rozchwytywani w stolicy didżeje oraz didżejki. Piątki to często imprezy tematyczne, odpowiadające na aktualne zapotrzebowanie - m.in. Barbie afterparty, które odbyło się w dniu premiery filmu Grety Gerwig.  - Ten wieczór zorganizowaliśmy wspólnie z Kinoteką. Było różowo, przebojowo i oczywiście słuchaliśmy soundtracku z "Barbie", który przygotował Mark Ronson - wspomina rozmówca Adama Smolarka. - W głośnikach grała Lizzo, Dua Lipa i Tame Impala. W soboty natomiast odbywa się kultowa już Noc Cudów, podczas której najwytrwalsi bawią jeszcze po wschodzie słońca, także w niepogodę.


Cud nad Wisłą w Warszawie. Cud nad Wisłą w Warszawie.

Sprawdź też:

"W niedzielę odpływamy"

Mamy cykl, który nazywa się "Odpływy" i poświęcony jest muzyce eksperymentalnej oraz awangardowej. Część koncertów już się odbyła, ale dużo dobra jeszcze przed nami. W ostatnią niedzielę lipca zagrają Kosmonauci, na pewno dobrze znani fanom świeżego jazzu. Perkusistą w tym składzie jest Jan Pieniążek, który występuje teraz z czołówką polskiej sceny alternatywnej. Na przykład z Holakiem, który też pojawi się na naszej scenie - opowiada Igor Knapczyk. - Do tego Jerzy Mazoll, czyli klarnecista najwyższej próby, i Tomasz Mreńca, który gra melancholijny ambient oparty na analogowych syntezatorach i jednocześnie współpracuje z artystami pokroju Daniela Spaleniaka czy Hani Rani.

KOSMONAUCI - Walec | OKOUCHO Recordings

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: Igor Knapczyk (agencja Fource Entertainment, organizator imprez w Cudzie nad Wisłą w Warszawie)

Data emisji: 26.07.2023

Godzina emisji: 13.20

kul

Czytaj także

Snail Mail - nowe pokolenie indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:00
"Lush" - pierwsza płyta Lindsey Jordan, wydana pod pseudonimem Snail Mail - ukazała się w 2018 roku. Wtedy to o Amerykance zaczęto mówić, że jest główną postacią nowego pokolenia indie rocka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez i Nadzieja: z orkiestrą nasze utwory ukazują się w nowej formule

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 13:00
Agnieszka Kocińska i Kasia Kalinowska dały się poznać muzycznie jako Bez i Nadzieja. Dziś połączyły siły z innymi muzykami. Bez i Nadzieja grają z orkiestrą. 
rozwiń zwiń