X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inspirujący antypodręcznik ekonomii - dla dzieci i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 09:23
- Nie chciałem, żeby ta książka była podręcznikiem - mówi Boguś Janiszewski o swej publikacji "Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią". - Młodzi ludzie dostają w szkole zbyt dużo treści. Ta książka ma inspirować.
Audio
  • Boguś Janiszewski, autor książki "Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią" opowiada o ekonomii i pieniądzach (Na bogato/Czwórka)
Czemu drobniaki są okrągłe, a papierki różnych wielkości?
Czemu "drobniaki" są okrągłe, a "papierki" różnych wielkości?Foto: Depositphotos

- Chciałbym zachęcić dzieci i młodzież, by choć trochę "liznęły" języka ekonomii i zaczęły same poszukiwać - wyjaśnia autor w Czwórce.

W "Ekonomii..." pokazuje, że o tym trudnym temacie można mówić jasno i z poczuciem humoru. Boguś Janiszewski zdradza, że ma krytyczny stosunek do dzisiejszej formy edukacji, skupiającej się na informacji. Pokazuje, że przedsiębiorczość i ekonomia to żywioły, przy których trzeba działać i wchodzić w interakcje, a tego w polskich szkołach brakuje.

Już dziś wiadomo, że dzieci chętnie sięgają po jego publikację opatrzoną rysunkami Maxa Skorwidera, która sprawia, że trudne pojęcia zaczynają być jasne, a hermetyczny język ekonomistów przestaje być czarną magią. Gość Czwórki wyjawia nam też niektóre tajemnice pieniądza - po co monetom "ząbki" i w ilu tirach zmieściły by się wszystkie "drobniaki".
***

Tytuł audycji: Na bogato

Prowadzenie: Aleksandra Jasińska

Goście: Boguś Janiszewski (autor książki "Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią")

Data emisji: 11.04.2016

Godzina emisji: 19.00

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nazwa własnej firmy zostaje z nami na lata

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 09:00
Założenie firmy z roku na rok staje się coraz prostsze i szybsze. Warto jednak poświęcić trochę czasu, by obmyślić kluczowe sprawy, np. nazwę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciasne, ale własne, czyli Polak na swoim

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 16:00
- Jak dotąd największym zawodowym wyzwaniem było dla mnie urządzenie 30 m2, które mieściły się na dwóch kondygnacjach - opowiada architekt Maciej Bogaczewicz. - Powiększyłem je lustrami i jasnymi ścianami.
rozwiń zwiń