Jedziesz na wakacje? Nie daj się wirusom!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 12:00
- Brak higieny i niedopieczone mięso z grilla mogą skutecznie zepsuć nam wakacje - ostrzega ekspert z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
Audio
  • Jak uniknąć wirusów, które mogą zrujnować nam wakacje? (Czwórka/Nawiedzeni)
Mycie rąk pozwala uniknąć zatrucia pokarmowego wywołanego przez bakterię E.coli, wirusowego zapalenia wątroby typu A (WZW A), gronkowca, salmonelli oraz tasiemieca
Mycie rąk pozwala uniknąć zatrucia pokarmowego wywołanego przez bakterię E.coli, wirusowego zapalenia wątroby typu A (WZW A), gronkowca, salmonelli oraz tasiemieca Foto: Glow Images/East News

Dlatego na wakacjach nie zapominamy o myciu rąk i o zdrowym rozsądku. - W krajach azjatyckich i afrykańskich nie pijemy wody z kranu - mówi Tomasz Wołkowicz. - Napoje najbezpieczniej jest kupować w sklepie, w oryginalnie zamkniętych butelkach.

Eksperci radzą także, jak radzić sobie z wakacyjną „trzydniówką” i wyjaśniają, dlaczego tatuaż nie jest najlepszą pamiątką z wakacji.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 22.06.2015

Godzina emisji: 9.30

kul/mg

Czytaj także

Koktajl "Bądź Piękna" - przepis na urodę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 12:00
Swoje koktajle proponują Ania Lewandowska, Ewa Chodakowska, Kamila Szczawińska czy Beata Sadowska. Teraz pora na nasz koktajl "Bądź Piękna"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak na wakacjach. "Hamulce puszczają już na lotnisku"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 17:30
- W samolocie odbywa się pełna integracja turnusu, a potem turyści śmiało ruszają na podbój arabskich kurortów - mówi pilotka wycieczek.
rozwiń zwiń