Koktajl "Bądź Piękna" - przepis na urodę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 12:00
Swoje koktajle proponują Ania Lewandowska, Ewa Chodakowska, Kamila Szczawińska czy Beata Sadowska. Teraz pora na nasz koktajl "Bądź Piękna"
Audio
  • Dieta surowa? Tak, ale nie na dłuższą metę (Czwórka/Dzień kobiet)
Prowadzące przygotowały koktajl z surowych owoców i warzyw - to prawdziwa bomba witaminowa
Prowadzące przygotowały koktajl z surowych owoców i warzyw - to prawdziwa bomba witaminowa!Foto: Czwórka

Idąc za trendem popularnym wśród gwiazd, prowadzące audycję stworzyły koktajl, który ma działać jak cudowny eliksir. Koktajl "Bądź Piękna" składa się z banana, 2 pomarańczy, 2 pęczków natki pietruszki, paczki szpinaku i siemienia lnianego.

Gość Czwórki, dietetyczka Beata Prusińska, oceniła, że mikstura rzeczywiście wspomaga urodę: - Taki koktajl, stosowany regularnie, z pewnością poprawi wygląd włosów i paznokci, bo są tam nienasycone kwasy tłuszczowe, antyoksydanty i dobroczynne minerały - przyznaje.

Ekspertka wyraziła też swoją opinię na temat stosowania diety surowej, która opiera się na spożywaniu pokarmów w postaci nieprzetworzonej - bez gotowania, pieczenia, duszenia i smażenia. Najczęściej są to owoce, warzywa, orzechy i ziarna. - Ten sposób żywienia nie nadaje się jako dieta długofalowa, bo nie pokrywa zapotrzebowania na wszystkie składniki. Nie polecałabym tej diety jako codziennego sposobu odżywiania, a tylko jako jeden z etapów diety odchudzającej bądź antynowotworowej - mówiła dietetyczka.

W audycji ekspertka wyjaśniła także, jakie problemy mogą pojawić się u osób, które przejdą na dietę surową.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Beata Prusińska (dietetyk)

Data emisji: 12.06.2015

Godzina emisji: 8.00

to/mg

Czytaj także

Na przejedzenie drink z aktywnym węglem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 12:32
Tegorocznym świątecznym hitem w Stanach Zjednoczonych wcale nie był jakiś modny gadżet a... napój z rozpuszczonym węglem leczniczym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta zgodna z grupą krwi nie działa! A bezglutenowa?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 14:00
Obalamy jeden z największych mitów związanych z odchudzaniem. Naukowcy udowodnili, że zdrowa dieta nie ma nic wspólnego z grupą krwi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nocne podjadanie nie tuczy? Obalamy mity!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 13:50
Naukowcy dowodzą, że obfite wieczorne posiłki wcale nie wpływają negatywnie na naszą wagę. Problem w tym, że badania przeprowadzili nie na ludziach, a na... małpach.
rozwiń zwiń