Najpiękniejszy budynek Europy stoi w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 13:08
- Dobry budynek to nie tylko taki, który jest piękny, ale też trwały i użyteczny - mówi Radosław Gajda. - Taka właśnie jest Filharmonia w Szczecinie.
Audio
  • Radosław Gajda o budynku Filharmonii w Szczecinie (Nawiedzeni/Czwórka)
Filharmonia Szczecińska
Filharmonia SzczecińskaFoto: PAP/Marcin Bielecki

Radosław Gajda, autor kanału na YouTube "Architecture is a good idea", twierdzi, że Filharmonia w Szczecinie jest arcydziełem architektury. Jego zdanie bez wątpienia podzielają członkowie komisji konkursu im. Miesa van der Rothe, którzy w tym roku uznali ją za najpiękniejszy z budynków powstałych w ciągu ostatnich 2 lat.

- W budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wszystko jest dopracowane w najwyższym stopniu - mówi gość Czwórki i zdradza, co łączy ten XXI-wieczny budynek z wiekiem XV, wyjaśnia też, co to znaczy, że architektura mówi.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Radosław Gajda (autor kanału na YouTube "Architecture is a good idea")

Data emisji: 13.01.2016

Godzina emisji: 11.30

pj/mg

Czytaj także

Choroba morska na 50 piętrze? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 13:25
Radosław Gajda prowadzi kanał "Architecture is a good idea". A w Czwórce zdradza tajemnice budowy wieżowców i wyjaśnia, dlaczego niektóre wysokościowce kołyszą się na wietrze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kazimierz Funk - pan od witamin

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 14:50
Polski naukowiec Kazimierz Funk jako pierwszy wyodrębnił witaminę B1. On też stworzył termin witamina, bez którego trudno wyobrazić sobie dzisiejszą dietę.
rozwiń zwiń