"Zimowy ekspres". Czego nie wiesz o narciarstwie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:50
W "Zimowym ekspresie" w każdy poniedziałek prezentujemy ciekawostki związane z aktywnościami podejmowanymi w czasie zimy.
Audio
  • Ciekawostki naukowe dotyczące sportów zimowych (Nawiedzeni/Czwórka)
Zasady fizyki, które rządzą narciarzami podczas uprawiania sportu omawialiśmy w Nawiedzonych
Zasady fizyki, które rządzą narciarzami podczas uprawiania sportu omawialiśmy w "Nawiedzonych"Foto: Glow Images/East News

Ferie zimowe trwają. Uczniowie z pięciu województw już wypoczywają, a 25 stycznia dołączyli do nich ci z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Dlatego w audycji "Nawiedzeni" rozwiewaliśmy Wasze wątpliwości, dotyczące aktywności zimowych.

W programie dowiedzieliśmy się m.in. od czego zależy promień skrętu nart, przyjmując, że przeciętny stok ma kąt nachylenia ok. 20 stopni i jednolitą powierzchnię. Sprawdziliśmy także m.in. czym - od zwykłych nart - różni się konstrukcja tych o progresywnym promieniu skrętu, które wyciągi narciarskie są najwyżej położone w kraju i jak długie są najdłuższe orczyki w Polsce.

***

Autor materiału: Karol Pawłowicki

Data emisji: 25.01.2015

Godzina emisji: 11.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Nawiedzeni".

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdążyć przed feriami. Jak przygotować się na narty?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 16:20
Zanim wyjedziesz na narty czy snowboard, musisz się przygotować. Podstawą udanego zimowego szaleństwa jest... dobra kondycja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dowód osobisty za narty? "To niezgodne z prawem"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 18:25
Od miejskich górek dla saneczkarzy, po profesjonalne narciarskie stoki w Tatrach, gdy wypożyczamy sprzęt, często musimy zostawić w zastaw dowód osobisty. To naraża nas na spore niebezpieczeństwo.
rozwiń zwiń