Społeczeństwo informacyjne. Należysz do niego?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 19:00
Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego przypada 17 maja. Dawniej święto to obchodzone było jako Światowy Dzień Telekomunikacji.
Audio
  • O istocie i celach społeczeństwa informacyjnego mówi Jacek Pulwarski (Nawiedzeni/Czwórka)
Współcześni Europejczycy od najmłodszych lat do czynienia mają w technologią i komputerami
Współcześni Europejczycy od najmłodszych lat do czynienia mają w technologią i komputeramiFoto: Glow Images/East News

W Czwórce zagościł Jacek Pulwarski z organizacji ECDL, który tłumaczył, co oznacza określenie "społeczeństwo informacyjne". - Mamy smartfony i tablety, ale przede wszystkim - nie zawsze potrafimy z nich korzystać: zrobić prezentację, napisać dobry tekst, wysłać korespondencję - mówił ekspert. - A warto się tego nauczyć, by móc korzystać w pełni z dobrodziejstw nowoczesnego oprogramowania.

Ekspert mówił także o edukacji komputerowej w polskich szkołach i klasach - sprofilowanych na gry komputerowe. Tłumaczył też, dlaczego - będąc częścią społeczeństwa informacyjnego warto zaopatrzyć się w "europejskie komputerowe prawo jazdy", czyli certyfikat umiejętności komputerowych "European Computer Driving Licence".

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzenie: Patryk Kuniszewicz

Gość: Jacek Pulwarski (Ogólnopolski Koordynator ECDL)

Data emisji: 16.05.2016

Godzina emisji: 11.30

kd

Czytaj także

Open source. Oprogramowanie, dzięki któremu działa świat

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 13:09
Open source charakteryzuje otwartość, wolność i przede wszystkim funkcjonalność. Te trzy elementy wynikają z otwartego kodu źródłowego, który każdy użytkownik może analizować i dowolnie edytować.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Analizator krwi - wynalazek Polaków ratuje życie?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:25
Analizator krwi, czyli "Blood Analizer" to wynalazek, dzięki któremu możliwe będzie wstępne określanie grupy krwi w jak najkrótszym czasie. Cel? Ratowanie ludzkiego życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak być niewidzialnym? "Czapka niewidka nie wystarczy"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 09:39
Płaszcze odbijające fale radiowe, okulary i stroje oszukujące obiektywy kamer - okazuje się, że istnieje odzież i gadżety, dzięki którym możemy być całkowicie niewidoczni. I to nie tylko w internecie.
rozwiń zwiń