Polacy w olimpijskim maratonie. W jakiej są formie?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 09:50
Na finał Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędą się dwa maratony. W sobotę pobiegną kobiety, w niedzielę mężczyźni. Jak polscy zawodnicy czują się przed startem?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Pavel1964

Karina Tezoni porozmawia o tym z Olą Lisowską, Marcinem Chabowskim i Adamem Nowickim.

Sprawdź także: TOKIO 2020 - serwis secjalny >>>

  • Marcin Chabowski opowie o jego wyboistej drodze do Tokio. Po licznych kontuzjach i braku kwalifikacji wreszcie wystartuje w wymarzonych igrzyskach olimpijskich.
  • Adam Nowicki to zawodnik który swoim uporem, determinacją oraz wsparciem najbliższych realizuje coś, co 2 lata temu dla wielu jeszcze było tylko "marzeniem szaleńca". Na początku 2019 roku Adam Nowicki legitymował się wynikiem 2.17 uzyskanym.
  • Aleksandra Lisowska jest typem "power women". To realistka, która nie marzy - tylko wyznacza sobie cele i nie boi się o nich głośno mówić. 

***

Na audycję z cyklu "Rozbiegani" w piątek (06.08) o godzinie 09.05. zaprasza Karina Terzoni.

kul

Czytaj także

ABC górskiego biegania: sprawdzone buty, woda i sen między etapami

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 14:50
W ten weekend w malowniczym Krościenku nad Dunajcem odbywa się Festiwal Biegów Górskich Etapowa Triada. Uczestnicy imprezy przekonują, że ten rodzaj biegania nie tylko wpływa na polepszenie kondycji fizycznej, ale też oczyszcza głowę i pozwala docenić piękno przyrody. Tylko jak się przygotować do takiego wyzwania?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weź głęboki oddech. Dla głowy i dla zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 13:10
O tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne i równowaga w sporcie więdzą wszyscy ci, którzy trenują - zawodowo i amatorsko.
rozwiń zwiń