Olga Łyjak - dziewczyna, która biega po Tatrach

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 16:00
Olga rzuciła posadę prawniczki w Warszawie i przeprowadziła się do Kościeliska, żeby móc na co dzień biegać po górach. Teraz dumnie staje na podium w najważniejszych zawodach.
Audio
  • Olga Łyjak o bieganiu po górach (Rozbiegani/Czwórka)
Olga Łyjak na tatrzańskim szlaku
Olga Łyjak na tatrzańskim szlakuFoto: Archiwum prywatne

W biegu Granią Tatr na 70 km Olga przybiegła do mety jako druga kobieta, a na dystansie 64 km w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy na mecie była pierwsza. Decyzję o tym, by na stałe przeprowadzić się do Kościeliska i móc codziennie trenować w górach, podjęła dwa lata temu.

- Zimą 2014 roku byłam na dłuższym wyjeździe w góry, najpierw w Gorcach, potem w Tatrach, i powiedziałam sobie, że chciałabym tu zostać na stałe. Na przełomie maja i czerwca znów byłam w górach, a z końcem czerwca już mieszkałam w Kościelisku - wspomina Olga.

Biegaczka opowiada o tym, jak przygotowuje się do długodystansowych biegów i dlaczego rzadko korzysta z bufetów przygotowanych przez organizatorów zawodów. Zdradza też, jaki widok roztacza się z jej mieszkania.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Olga Łyjak (biegaczka)

Data emisji: 3.10.2015

Godzina emisji: 11.00

mg/tj

Czytaj także

Charytatywny bieg z Morskiego Oka na Hel

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 09:00
Przemysław Ignaszewski, ultramaratończyk i weganin, we wrześniu przebiegnie cały kraj - od gór aż do morza. Wszystko dla swojej niepełnosprawnej siostrzenicy Małgosi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kobieta w biegu". Bieganie ważniejsze niż trening

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 09:00
Miłość do biegania przywiozła ze Stanów Zjednoczonych. Dziś Katarzyna Żbikowska-Jusis prowadzi portal Biegaczki.pl i jest autorką książki, w której pisze o bieganiu z kobiecego punktu widzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obóz biegowy w Kenii - ojczyźnie biegaczy. Jak się tam dostać?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:00
Kenia to kraj, z którego pochodzi wielu zwycięzców profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych i biegów ulicznych. Polscy biegacze-amatorzy jeżdżą tam na obozy sportowe.
rozwiń zwiń