Nowe logo dla Polski. Sprężyna wyraża charakter Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 18:00
Trwa głosowanie na nowe logo dla Polski. Wybierać można spośród trzech projektów, z których każdy przedstawia inną wersję... sprężyny. O tym, w jaki sposób należałoby reklamować nasz kraj na arenie międzynarodowej, porozmawiamy w czwartkowe popołudnie w audycji "Się mówi".
Sprężyna nowym logo Polski? Trzy propozycje logotypu, spośród których wybierać można oficjalny znak promocyjny kraju, przedstawiają różne wersje sprężyny.
Sprężyna nowym logo Polski? Trzy propozycje logotypu, spośród których wybierać można oficjalny znak promocyjny kraju, przedstawiają różne wersje sprężyny. Foto: PAP/Paweł Supernak

Twórcy nowego projektu logotypu twierdzą, że "symbolika sprężyny w pełni wyraża charakter i energię Polaków. Nasze niepokorne, ale jednocześnie konstruktywne podejście do świata. Im bardziej, jako naród, byliśmy ograniczani, tym większą energię, i twórcze napięcie generowaliśmy".

Czytaj także: Czy promowanie Polski wódką to dobra koncepcja? <<<

Wprawdzie to "tylko" logo, ale czy świat nie będzie postrzegał nas przez pryzmat tego, co będzie ono przedstawiało? Z takiego założenia wyszli dziennikarze Czwórki, którzy w czwartkowej audycji "Się mówi" zastanowią się, jakie inne produkty bądź elementy powinny nas "reprezentować" na arenie międzynarodowej. Wódka, oscypki, a może Mazury? Czym mogą pochwalić się mieszkańcy Polski? Na te pytania w Czwórkowej sondzie odpowiedzą także słuchacze.

Wybory logo Polski potrwają do 28 października. Na audycję "Się mówi" zapraszamy w czwartek, 22 października, od godz. 14.00 do 16.00.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy osiągają sukcesy w mało popularnych sportach

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 15:00
Jeśli ktoś myślał, że Polacy w sporcie nie osiągają sukcesów, to zapewniamy, że był w błędzie. Okazuje się, że są dyscypliny sportowe, w których nasi rodacy są najlepsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziedzictwo jako źródło naszej tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 15:00
Już 13. września startują Europejskie Dni Dziedzictwa. W trakcie trwania imprezy będzie można zwiedzić niedostępne na co dzień zabytki oraz wziąć udział w licznych wystawach, spotkaniach, czy warsztatach. W ramach EDD w całej Europie odbywać się będą dziesiątki tysięcy wydarzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocławskie mosty zamienią się w dzieła sztuki

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 11:00
Projekt Europejskiej Stolicy Kultury 2016 angażuje młodych i kreatywnych ludzi, którzy na wrocławskich mostach będą tworzyć dzieła sztuki. Uczestnicy z najlepszymi pomysłami mogą liczyć na wsparcie finansowe.
rozwiń zwiń