Młodzi Polacy za granicą

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 19:30
Za pracą i lepszym życiem wyjechało w ciągu ostatniej dekady miliony młodych Polaków. Niektórym ułożyło się lepiej, ale nie dla wszystkich emigracja okazała się ziemią obiecaną.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Z Polakami osiadłymi w Irlandii porozmawiamy o tym, jak sobie radzą, czy wykonują w większości prace fizyczne, czy udaje im się dostać dobrą pracę? Zadamy też fundamentalne pytanie - czy chcą wracać do Polski?
W studiu zagości Michał Dembiński z Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej. Impresjami na temat pobytu na Wyspach podzieli się też nami osoba, która pracowała w Wielkiej Brytanii i wróciła do Polski.
Zapraszamy na audycję "Się mówi" w czwartek 30 października, od godz. 14.00.
ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie emigrujemy już za byle pracą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 11:00
Tylko 17% Polaków deklaruje, że nie rozważa wyjazdu z Polski za pracą. Szukamy lepszych widoków na przyszłość, wyższych pensji oraz komfortu życiowego, który trudno znaleźć na miejscu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czeka absolwentów zawodówek? Idzie lepsze!

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 16:35
Jak wynika z raportu GUS aż 24 procent Polaków wyraża chęć i gotowość do pracy za granicą. Najczęściej wybierane kierunki to Wielka Brytania i Niemcy, a drugie z tych społeczeństw coraz szybciej się starzeje, w związku z czym sporo ofert zatrudnienia dotyczy opieki nad seniorami. Umiejętności w tym temacie są na wagę złota, a jakie inne zawody zyskują z każdym rokiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perspektywy młodych na rynku pracy? Całkiem dobre!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 16:45
- Jest coraz więcej ofert staży, praktyk, w dodatku płatnych. Firmy zaczynają też kłaść nacisk na to, by zagwarantować umowę o pracę. Wygląda to naprawdę znacznie lepiej niż jakiś czas temu - przekonywała w Czwórce Urszula Zając-Pałdyna, ekspert rynku pracy.
rozwiń zwiń