Poznaj Paryż idąc szlakiem wielkich artystów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 18:15
Stolica Francji jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Turystów przyciąga jednak nie tylko Wieża Eiffla, ale też fascynujące losy i historie wielu artystów, którzy w tej metropolii tworzyli epokowe dzieła.
Audio
  • Aplikacja TravelbyArt umożliwia zwiedzanie Paryża śladami Ernesta Hemingwaya, Pablo Picasso i Edith Piaf (Czwórka/Się mówi)
Paryż
ParyżFoto: Moyan Brenn/flickr.com/lic. CC BY 2.0

Od pewnego czasu w zwiedzaniu Paryża pomóc nam może aplikacja TravelbyArt. - Jest to pomysł na podziwianie tego miasta śladami wybitnych artystów: malarzy, pisarzy - powiedziała pomysłodawczyni inicjatywy, Beata Misiewcz w audycji "Się mówi". Przyznała, że idea zrodziła się na bazie jej osobistych podróży. Nie chciała bowiem korzystać ze standardowych przewodników, tylko podziwiać miasta oczami innych osób.
PRZECZYTAJ: Paryż - miasto małych kawiarni i krwawych morderstw

W tej chwili za pomocą aplikacji możemy poznać Paryż idąc śladami Ernesta Hemingwaya, Pablo Picasso oraz Edith Piaf. Do wyboru są cztery określone trasy albo szlak chronologiczny.
Co jeszcze oferuje TravelbyArt? Czy w planach jest rozszerzenie aplikacji o kolejne miasta i artystów? O tym dowiecie się wysłuchając nagranie audycji "Się mówi".
Prowadzący: Piotr Firan
Gość: Beata Misiewicz, autorka aplikacji TravelbyArt
Tytuł audycji: Się mówi
Data emisji: 4.11.2014
Godzina emisji: 14.00 - 16.00
ac/mp

Czytaj także

Paryż - miasto muzeów, które trzeba zobaczyć

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 14:00
Mnogość galerii państwowych i prywatnych znajdujących się w Paryżu to wyzwanie dla turystów, którzy chcą zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej. Zwiedzanie ich warto zacząć od największego i najbardziej znanego muzeum sztuki, czyli Luwru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańskie parki narodowe - piękno przekraczające wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:30
Słysząc "amerykańskie parki narodowe" mamy przed oczami niesamowite widoki, ogromne przestrzenie i dziką przyrodę. Najsłynniejszy to Yellowstone. - Warto zobaczyć wszystkie z nich, bo każdy ma w sobie coś absolutnie fascynującego i przyciągającego - przekonywała podróżniczka Marta Cwalina-Śliwińska.
rozwiń zwiń