X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Solidarność - co zostało z tej idei po 35 latach?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 16:00
Dokładnie 35 lat temu przez Polskę przetoczyła się fala protestów, które doprowadziły do powstania Solidarności. Czy młodzi pamiętają o Sierpniu '80?
Audio
  • Socjolog dr Krzysztof Martyniak oraz licealistki rozmawiają o współczesnym postrzeganiu wydarzeń Sierpnia '80 (Się mówi/Czwórka)
Przy ulicy Kolumba na szczecińskich Pomorzanach powstaje kilkumetrowy mural upamiętniający 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych
Przy ulicy Kolumba na szczecińskich Pomorzanach powstaje kilkumetrowy mural upamiętniający 35. rocznicę podpisania Porozumień SierpniowychFoto: PAP/Marcin Bielecki

Licealistki Ala i Marta przyznają, że w szkole więcej czasu przeznacza się na studiowanie dziejów starożytnego Egiptu niż poznawanie najnowszej historii Polski. O Solidarności młodzi ludzie wiedzą jednak od rodziców i dziadków, a dzięki wydarzeniom sprzed lat dziś cieszą się wolnością i potrafią ją cenić.

- Tamci 20-latkowie, bo w strajkach uczestniczyli bardzo młodzi ludzie, sprzeciwiali się zabieraniu im godności. Dla waszego pokolenia takim atakiem na godność jest ograniczenie wolności w internecie, stąd pojawiły się protesty przeciw ACTA. I dobrze! - mówi socjolog dr Krzysztof Martyniak.

Goście wspominają najnowsze wydarzenia, które wywołały falę solidarności wśród Polaków i dyskutują o tym, czy współczesne muzea oparte na multimediach we właściwy sposób przedstawiają historię.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: dr Krzysztof Martyniak (socjolog) oraz Ala Wojciechowska i Marta Waś (licealistki)

Data emisji: 20.08.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lubelski Lipiec. Wstęp do strajków na Wybrzeżu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 10:00
Zanim 14 sierpnia 1980 roku stanęła Stocznia Gdańska, protesty przetoczyły się przez Lubelszczyznę. - Gdyby nie te strajki, nie byłoby wystąpień na Pomorzu - przyznaje działaczka opozycji Ludwika Wujec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie Anny Walentynowicz. "Nie ugięłam się pod represjami"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:11
Żniwa, urlopy i wyrabiane plany produkcyjne - te tematy dominowały w polskich mediach na początku sierpnia 1980 roku. Gdańsk żył jednak innym wydarzeniem...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Gwiazda: strajk był okresem najcięższej pracy w życiu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 20:12
- Jeśli dwie osoby są zaangażowane w tego typu działalność, to następuje kompletna ruina spraw domowych. Z drugiej strony daje to niesamowitą siłę - dodaje Joanna Duda-Gwiazda.
rozwiń zwiń