Kryminalne zagadki Sandomierza

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 16:34
Kiedyś Sandomierz nazywano świętokrzyskim Rzymem. Dziś jest miejscem akcji najpopularniejszego, polskiego serialu kryminalnego.
Audio
  • Adam Gąsior, redaktor naczelny waszaturystyka.pl, opowiada o atrakcjach Sandomierza (Się mówi/Czwórka)
Sandomierz miasto nie tylko dla turystów
Sandomierz miasto nie tylko dla turystówFoto: Pixabay.com

- Większość turystów jeździ do Sandomierza żeby sprawdzić czy naprawdę można tam spotkać Ojca Mateusza z telewizyjnego serialu - mówi Adam Gąsior redaktor naczelny waszaturystyka.pl.- Dzięki temu miasteczko stało się ogromnie popularne.

Niemałe znaczenie dla Sandomierza miała też książka Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy", której akcja rozgrywa się m.in. w sandomierskich lochach.

Adam Gąsior poleca przeróżne atrakcje Sandomierza, zdradza, która z nich jest najpopularniejsza. A w naszym materiale reporterskim wyjawiamy tajemnice 16 krwawych malowideł wiszących w sandomierskiej katedrze. 

***

Tytuł audycji: Się mówi

Gość: Adam Gąsior (redaktor naczelny waszaturystyka.pl)

Data emisji: 26.01.2016

Godzina emisji: 15.00

pj/kul

Czytaj także

La Mancha - duch Don Kichota i magia wiatraków

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 18:24
La Mancha uznawana jest często za kolebkę hiszpańskości. To region historyczno-geograficzny w Hiszpanii, wchodzący w skład wspólnoty autonomicznej Kastylia-La Mancha, a rozsławił go oczywiście Miguel de Cervantes w swojej XVII-wiecznej powieści "Don Kichot z La Manchy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przejechać Polskę na wózku? "Nie ma rzeczy niemożliwych"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 19:06
Adrian Beściak to 20-letni rzeszowianin. W lipcu, w ramach akcji "The Best Trip" planuje przejechać na wózku inwalidzkim całą Polskę - 2313 kilometrów w 54 dni.
rozwiń zwiń