"Prawie Kino", czyli wielcy artyści na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 23:00
- Staramy się wykorzystywać potencjał danego miasta. Chcemy pokazać studentom, że nie trzeba mieszkać w Warszawie, żeby dotykać wielkiej sztuki i być z twórcami blisko – mówi Astrid Jarosławska.
Audio
  • Astrid Jarosławska opowiada o projekcie "Prawie Kino" (Się mówi/Czwórka)
Prawie Kino to cykl nieodpłatnych pokazów i spotkań z artystami organizowanych przez największą studencką organizację w Polsce-Niezależne Zrzeszenie Studentów
"Prawie Kino" to cykl nieodpłatnych pokazów i spotkań z artystami organizowanych przez największą studencką organizację w Polsce - Niezależne Zrzeszenie StudentówFoto: Glow Images/East News
Czytaj i słuchaj także >>
carol 1200.jpg
Premiery filmowe: "Historia Roja", "Londyn w ogniu", "Carol"

Na Uniwersytecie Warszawskim projekt działa od prawie 5 lat. Gośćmi "Prawie Kina" byli m.in. Robert Więckiewicz, Agata Kulesza i Piotr Fronczewski. - Na uczelniach było zapotrzebowanie na taki projekt. Postanowiliśmy zaryzykować i zwiększyć nasze pole działania, żeby studenci nie tylko z Warszawy, ale także innych miast mogli się cieszyć nieodpłatną sztuką filmową – mówi Astrid Jarosławska.

Kiedy najbliższe pokazy "Prawie Kina"? Czy trzeba być studentem, aby w nich uczestniczyć?  Spotkania z jakimi artystami Astrid Jarosławska wspomina najmilej? Jak wybierane są kolejne prezentowane filmy? Jak organizatorzy radzą sobie z wpadkami technicznymi? Z kim współpracują? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Astrid Jarosławska (inicjatorka projektu "Prawie Kino")

Data emisji: 4.03.2016

Godzina emisji: 15.10

gs/mg

Czytaj także

Czego słuchają młodzi Polacy? "Ma być lekko i przyjemnie"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 17:50
- Młodzi słuchają muzyki popularnej: disco, rocka i disco polo - mówi dr Michał Lutostański. - Interesują się też klasyką i słuchają jej częściej niż reggae.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Outsourcing pamięci. Kiedy smartfon wie więcej od ciebie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 16:40
Coraz rzadziej polegamy na własnej pamięci, a coraz częściej na tej elektronicznej. - Smartfony nie zabijają naszej pamięci, tylko wyobraźnię. A to dużo bardziej niebezpieczne - przekonuje trener pamięci Bartłomiej Boral.
rozwiń zwiń