Damą być. Czy można się tego nauczyć?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 17:00
Nienaganne maniery, modulacja głosu, odpowiedni ruch, wyczucie stylu, kultura języka - co to znaczy być prawdziwą damą?
Audio
  • Olga Sawicka opowiada o tm, że każda dziewczyna może poczuć się damą (Się mówi/Czwórka)
Każda dziewczyna może poczuć się damą. Wystarczy tylko przełamać swoje wewnętrzne bariery.
Każda dziewczyna może poczuć się damą. Wystarczy tylko przełamać swoje wewnętrzne bariery.Foto: Pixabay.com/public domain

"Studia JA" - projekt doświadczonej aktorki i reżyserki Olgi Sawickiej - to oryginalne warsztaty przeznaczone dla młodych dziewczyn, które wciąż jeszcze poszukują własnej świadomości. - Każda dziewczyna musi wiedzieć co może, co wypada, a co nie. Co chce, a czego nie chce. My dajemy ten wybór - opowiadała w Czwórce aktorka.

Pomysłodawczyni tej inicjatywy zdradzała, jak wyglądają zajęcia i przekonywała, że każdy może w nich uczesnticzyć. - To miejsce dla dziewczyn, które chcą żyć w świecie kultury i w świecie piękna - mówi.

Bycie damą to nie tylko sposób poruszania się ani to jak wyglądamy czy mówimy, ale przede wszystkim sposób bycia i zachowania. W audycji zdradzamy, co jest trudnego w byciu kobietą i jakie rzeczy sprawiają młodym dziewczynom największa trudność. Tłumaczymy też, dlaczego dama powinna być asertywna.

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Olga Sawicka ( aktorka teatralna i filmowa, założycielka "Studia JA")

Data emisji: 18.03.2016

Godzina emisji: 15.00

jt/kul

Czytaj także

Zostań nie e-mocjonalny! Wyrażaj uczucia bez emotikonów

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 16:50
Licealiści z Warszawy postanowili sprawdzić, jak nowe technologie wpłynęły na wyrażanie uczuć u nastolatków. - Wysyłamy emotikony, a nie mówimy, co czujemy. Chcemy to zmienić - zapowiadają uczniowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Całowanie, przytulanie. Co nam wolno publicznie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 18:15
Młodzi ludzie często okazują sobie uczucia w miejscach publicznych. Z badań wynika, że nie przeszkadza nam to, dopóki zachowania nie są zbyt ostentacyjne. Gdzie leży granica przyzwoitości i czy pocałunek to już za wiele?
rozwiń zwiń