Otwarte Mieszkania. Festiwal miejsc pełnych sztuki

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 19:41
Gdzie tworzyła Agnieszka Osiecka? Jaki widok roztacza się z okna pracowni Katy Bentall, angielskiej artystki tworzącej w Warszawie? Festiwal Otwarte Mieszkania to okazja, by wejść do cudzych mieszkań i zobaczyć, jak urządzili się artyści
Audio
  • Co czeka zwiedzających podczas tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Mieszkania? (Się mówi/Czwórka)
Kolejka do willi prof. Bohdana Pniewskiego podczas 2. edycji Festiwalu Otwarte Mieszkania
Kolejka do willi prof. Bohdana Pniewskiego podczas 2. edycji Festiwalu Otwarte MieszkaniaFoto: Tadeusz Rudzki via Wikimedia Commons

W materiale Czwórki odwiedziliśmy m.in. pracownię grafika i plakacisty Janusza Stannego, ale podczas całego festiwalu otwartych zostanie dużo więcej mieszkań. - Te miejsca skrywają olbrzymie ilości zabytków, są tajemnicze, mają swoją historię. Chcemy odkrywać i pokazywać to, co jest niedostępne na co dzień - mówiła Dorota Gołębiewska, współorganizatorka "Otwartych mieszkań".

Korzenie festiwalu sięgają 2012 roku, gdy w ramach "Europejskich Dni Dziedzictwa" zorganizowano imprezę pt. "Mieszkania XX wieku". W tym roku pierwsza część festiwalu odbyła się 9-10 kwietnia, a kolejna część zwiedzania już 23-24 kwietnia. Tematem przewodnim czwartej edycji festiwalu jest "Warszawa filmowa".

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Anna Hardej

Data emisji: 11.04.2016

Godzina emisji: 15.30

kd


Czytaj także

Wsparcie psychiczne - dla bezdomnych to skarb

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 16:28
To nie pieniądze i nie jedzenie, które darujemy bezdomnym, są im najbardziej potrzebne. Wsparcie i odbudowa więzi społecznych są dla wielu z nich bardziej istotne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czego słuchają młodzi Polacy? "Ma być lekko i przyjemnie"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 17:50
- Młodzi słuchają muzyki popularnej: disco, rocka i disco polo - mówi dr Michał Lutostański. - Interesują się też klasyką i słuchają jej częściej niż reggae.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Outsourcing pamięci. Kiedy smartfon wie więcej od ciebie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 16:40
Coraz rzadziej polegamy na własnej pamięci, a coraz częściej na tej elektronicznej. - Smartfony nie zabijają naszej pamięci, tylko wyobraźnię. A to dużo bardziej niebezpieczne - przekonuje trener pamięci Bartłomiej Boral.
rozwiń zwiń