Wataha w podróży. Bo jeśli zdobywać świat, to tylko z psem

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 15:57
- Od początku wiedzieliśmy, że jeśli pojawi się pies, będzie częścią naszej rodziny. I tak też się stało. Nie wyobrażamy sobie podróżowania bez Diuny - mówi Agata Włodarczyk, podróżniczka.
Audio
  • Agata Włodarczyk opowiada o podróżach, w które wraz z Bartoszem Bucharowskim zawsze zabierają psa i książce "Himalaje na czterech łapach" (Czwórka/Się mówi)
  • Czym jest dogtrekking i dlaczego warto uprawiać go ze swoim czworonożnym przyjacielem? (Czwórka/Się mówi)
Agata Włodawrczyk wraz z Diuną na szczytach Himalajów. Pies nie tylko przeżywa przygody wraz z właścicielami. Staje się nierzadko przyczyną wielu nieoczekiwanych zdarzeń
Agata Włodawrczyk wraz z Diuną na szczytach Himalajów. Pies nie tylko przeżywa przygody wraz z właścicielami. Staje się nierzadko przyczyną wielu nieoczekiwanych zdarzeńFoto: źr. blog www.3wilki.pl

Byli już m.in. w Mongolii. Podróżowali wówczas 149 dni i pokonali 6140 km na rowerach oraz ponad 10 tys. km autostopem i pociągiem, a Diuna przebiegła ok. 1450 km. Włodarczyk, wraz z narzeczonym Przemkiem Bucharowskim i suczką Diuną rasy wilczak czechosłowacki, podróżują ekstremalnie - wspinają się na najwyższe górskie szczyty, byli też na wyprawie w Himalajach. Swoimi działaniami starają się promować dogtrekking i zainspirować innych do spędzania aktywnego czasu ze swoimi czworonogami.

Najfajniejsze w podróżowaniu z psem jest to, że spędza się razem z nim właściwie cały czas, nie ma przerw

- Myślę, że każdy pies może towarzyszyć właścicielom w podróży - mówi Agata Włodarczyk i tłumaczy, że choć Diuna to silne, wytrzymałe zwierzę, przed ważniejszymi wyprawami trzeba trenować i poznać zwyczaje państwa, do którego się jedzie. - Nastawmy się na to, że nie będzie łatwo. Ludzie w różnych krajach różnie reagują na psy - zaznacza gość Czwórki.

Podróżniczka opowiedziała też o technicznych przygotowaniach do wyprawy z psem i tłumaczyła, co trzeba wiedzieć, zanim zabierze się czworonoga w podróż na drugi koniec świata.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Agata Włodarczyk (podróżniczka, właścicielka psa-podróżnika, czyli Diuny, współautorka książki "Himalaje na czterech łapach")

Data emisji: 17.06.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/mg

Czytaj także

Z psem w Himalaje. "Ważna jest podróż, a nie jej cel"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 17:00
Agata Włodarczyk i Przemysław Bucharowski podróżują po świecie wraz z suczką Diuną. Nazywają siebie Wilczą Rodziną, Watahą, albo Trzema Wilkami. - Gdyby nie nasz pies, nie przeżylibyśmy tylu przygód, nie byłoby nas dziś tutaj - mówią w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Amerykańskie parki narodowe - piękno przekraczające wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:30
Słysząc "amerykańskie parki narodowe" mamy przed oczami niesamowite widoki, ogromne przestrzenie i dziką przyrodę. Najsłynniejszy to Yellowstone. - Warto zobaczyć wszystkie z nich, bo każdy ma w sobie coś absolutnie fascynującego i przyciągającego - przekonywała podróżniczka Marta Cwalina-Śliwińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alfred Nobel i jego herbaciane pola w Batumi

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 20:00
Gruzińskie plantacje rozsławiły w swojej piosence Filipinki. Okazuje się, że uprawy herbaty w tym kaukaskim kraju pojawiły się za sprawą... Alfreda Nobla.
rozwiń zwiń