Studia w Danii - ekologia i współpraca z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 10:00
Duńscy studenci jeżdżą na rowerach i segregują śmieci. Podczas zajęć ściśle współpracują z firmami i przygotowują dla nich biznesplany.
Audio
  • Uczestniczka programu Erasmus Magda Zając o studiowaniu w Danii (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
W Danii infrastruktura drogowa jest znakomicie przystosowana do ruchu rowerów
W Danii infrastruktura drogowa jest znakomicie przystosowana do ruchu rowerówFoto: Glow Images/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Magda Zając, studentka ekonomii, w ramach programu Erasmus spędziła semestr na duńskiej uczelni. Na zajęcia jeździła składakiem przywiezionym z Polski: - Duńczycy mocno nastawieni są na ekologię. Wszyscy segregują śmieci, a na uczelnię ponad 90 proc. osób dojeżdża rowerem - wspomina.

Standardem na duńskich uczelniach jest ścisła współpraca z sektorem biznesu. - Rozwiązywaliśmy konkretne problemy i tworzyliśmy biznesplany dla konkretnych firm. Potem otrzymywaliśmy od nich informacje o tym, jak działają nasze rozwiązania - mówi Magda Zając.

Studentka zdradza też, dlaczego Duńczycy raczej nie integrują się ze studentami z innych krajów. Odpowiada też na pytanie, czy to prawda, że większość rodowitych mieszkańców Danii płynnie mówi po angielsku.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Magda Zając (studentka ekonomii)

Data emisji: 9.06.2015

Godzina emisji: 19.00

mg/mc

Czytaj także

Zdobyć indeks Harvardu - trudne, ale możliwe

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 11:30
Perfekcyjny angielski, amerykańska matura, do tego ciekawa pasja i działalność społeczna - to wszystko jest potrzebne, żeby dostać się na Harvard czy Stanford.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Grecji - dobrzy wykładowcy, partie polityczne na uczelni

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 11:00
Grecja to kolebka europejskiej cywilizacji, kraj, który przyciąga niezwykłą historią, piękną architekturą i ciepłym klimatem. Sprawdzamy, czy to dobre miejsce do studiowania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studiuj za granicą i wyślij PIT królowej

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 22:00
Żeby studiować za granicą, nie trzeba być geniuszem ani mieć bogatych rodziców. Wystarczy chcieć i dobrze zaplanować wyjazd.
rozwiń zwiń